כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פארק אטומי

השטח בו מתוכנן פארק המדע צילום: הרצל יוסף
השטח בו מתוכנן פארק המדע צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

פארק המדע אמור להיפתח בתחילת 2012

עיריית באר שבע אישרה תוספת תקציב בסך 17 מיליון שקל ממענקי מפעל הפיס כדי לסיים את פרויקט פארק המדע. באחרונה סוכם שהמתחם יכלול אזור שיוקדש לאנרגיה אטומית

יעקב לוי 
פורסם: 12.09.10, 09:45

משלמים עבור קידמה. ועדת הכספים בעיריית באר שבע ומועצת העיריה אישרו תוספת תקציבית ממענקי מפעל הפיס בסך 17 מיליון שקל עבור השלמת פארק המדע בפריסה החל משנת 2012. מטרת האישור היא שהמקום ייפתח כמכלול בתחילת 2012 ולא בשלבים, כפי שתוכנן בעבר.

 

ראש העיריה, רוביק דנילוביץ', אמר בדיון בוועדת הכספים כי העיריה מיצבה את הפרויקט כאחד החשובים בדרום למערכת החינוך. דנילוביץ' חשף בישיבה כי מוזיאון המדע יכלול אגף שיעסוק בתחום האנרגיה האטומית.

 

דנילוביץ' ציין כי השאיפה היא שהמתחם שממוקם בעיר העתיקה (מול פיקוד דרום) ייחנך ב־1 לינואר 2012. הפרויקט יצא לדרך עוד בתקופה בה עמד יעקב טרנר בראשות העיריה, אולם נתקע בשל בעיות תקציב.

 

פארק המדע הוקם בין כותליו של מבנה טורקי עתיק. הוא ישתרע על שטח של כ־6,000 מ"ר, ויהיה חלק מפרויקט 'מדערום'. הפארק מוקם במטרה להתמודד עם

 מגמת הירידה בהישגים של התלמידים בארץ, ולהבטיח את השתלבותם בעתיד בשוק העבודה הטכנולוגי.

 

פרויקט 'מדערום' יצא לדרך במטרה לקדם את החינוך הטכנולוגי והעלאת רמת הלימוד בבתי הספר. עלות הפרויקט: כ־120 מיליון שקל. עיריית באר שבע מימנה רבע מהעלות, והיתרה הושגה מתרומות של גופים ומוסדות שונים, בעיקר קרן רש"י.

 

בעיריה מקווים, כאמור, שהפרויקט ייחנך בתחילת 2012, כאשר יושם דגש לא רק על המבנה עצמו אלא על התכנים שיוצגו בתערוכות. בעיריה שמים דגש רב על הפיתוח הסביבתי, כאשר דרכי הגישה אמורות להיבנות בצורה אדריכלית מיוחדת.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות