כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לומדים ירוק

אילוסטרציה צילום: index open
אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מענית - בית הספר הראשון הירוק בבאר שבע

בית ספר 'מענית' בבאר שבע הוא הראשון שיוסב לבית ספר ירוק. התלמידים יסתגלו לשינויים במשך השנים, ויעשו שימוש נכון במשאבי הטבע העומדים לרשותם

עודד בר-מאיר 
פורסם: 05.09.10, 10:34

בית הספר 'מענית' בבאר שבע יהיה בית הספר הסביבתי הראשון בבירת הנגב. בימים אלה, לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה הודיעה עמותת 'נגב בר קיימא' על הסבתו של בית הספר ל'ירוק'. התהליך יימשך מספר שנים ויכלול שינויים להפחתת השימוש במים, בחשמל ובנייר ושימוש נכון במשאבי הטבע העומדים לרשותם.

 

בין היתר מדובר בהצללת מבני בית הספר על מנת לצמצם את השימוש במזגנים ובכך לחסוך באנרגיה, אגירת מי גשמים, שימוש במי מזגנים להשקיית גינות בית הספר, איסוף פסולת למיחזור וצמצום כמויות הפסולת בבית הספר. חצר בית הספר תהפוך על פי התוכנית לגן אקולוגי, שבו תינתן עדיפות לצמחים חוסכי מים.

 

הנושא הסביבתי יקבל ביטוי גם בתוכנית הלימודים של בית הספר. על פי התוכנית, ינחו אנשי עמותת 'נגב בר קיימא' את צוותי ההוראה של בית הספר

 'מענית' בנושאי איכות הסביבה, ויושם דגש על טיפוח הנקיון וחזות בית הספר וטיפוחו. מומחים ממפעל 'מכתשים אגן' יעניקו לבית הספר ייעוץ בתחום האקולוגיה ובטיפול בשפכים.

 

"הדרך לשינוי סביבתי מגיעה בעיקר מהילדים", ציינה שוש דהן, מנהלת בית הספר, "הנחלת ערכי הסביבה והעלאת המודעות לנושאים סביבתיים בקרב הילדים משפיעה על התנהגותם גם מחוץ לבית הספר, והופכת את התלמידים ל'שגרירים ירוקים' בקרב הוריהם וסביבתם הפרטית".

 

הסבת בית הספר 'מענית' לבית ספר סביבתי הינה יוזמה משותפת של עמותת 'נגב בר קיימא', משרד החינוך, עיריית באר שבע ומפעל 'מכתשים אגן'.

 

"לאחר פעילות ארוכת שנים", אמרה מנכ"לית העמותה, בלהה גבעון, "הצלחנו לרתום מספר גופים ולבנות מהלך שיעודד את הקהילה המקומית לקחת על עצמה אחריות על הסביבה. הפיכת בית הספר 'מענית' לבית ספר סביבתי הינה מהלך שכזה. אני מאמינה כי בעקבותיו יצטרפו בתי ספר נוספים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות