כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
קרית קלאב

אילוסטרציה צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה צילום: ויז'ואל/פוטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מתכננים בניית קאנטרי קלאב בקרית גת

רק לפני שבועות ספורים סגרה עיריית קרית גת את מכון הכושר אופיר שפעל ללא היתר, וכבר קאנטרי חדש מיועד לקום בשטח שבין אזור המלאכה למרכז ביג. העירייה רוצה לבנות, ואולי גם להפעיל, ובינתיים ממתינה לאישור משרד הפנים

יניב אוחנה 
פורסם: 01.09.10, 07:52

האם תושבי קרית גת יוכלו לבלות בעתיד הקרוב בקאנטרי מקומי? זה לפחות החזון של ראש העירייה, אבירם דהרי.

 

בישיבת המועצה הפתיע דהרי כשבישר לנוכחים כי העירייה מחכה להרשאה ממשרד הפנים להקמת הקאנטרי - בין אזור המלאכה למרכז הקניות ביג. בקאנטרי קלאב יוקמו בריכה מקורה, סאונה, ספא ומכון כושר.

 

עד לפני שבועות ספורים פעלו בקרית גת שני מכוני כושר, אולם אז הוציאה העירייה צו פינוי כנגד מכון הכושר אופיר שנבנה ללא היתרי בנייה והביאה לסגירתו. מנהלת המכון, יהודית לסרי, שניסתה להיפגש עם ראש העירייה בשבועיים האחרונים ללא הצלחה, הגיעה לישיבת המועצה. רגע לפני ההכרזה של ראש העירייה על הקאנטרי החדש יצאה מהישיבה, לא לפני שגידפה אותו.

 

לדברי דהרי, מקום הקאנטרי נבחר כך שיהיה נגיש גם לתושבי קרית גת וגם לבאים אליה מן החוץ. "חשוב לנו לקבוע עובדה בשטח, בעוד חודשיים נציג את הפרוגרמה", הבטיח דהרי.

 

עדיין לא ברור מי יפעיל את הקאנטרי, אך זהות המקימה מפתיעה למדי: "עיריית קרית גת תבנה את הקאנטרי ולא יזם חיצוני. זה ידוע שקשה למצוא יזם שיבנה במקומות כאלה וגם ירוויח". דהרי לא שלל אפשרות שהעירייה תשמש גם כמפעילה.

 

לא ברור מהיכן תגייס עיריית קרית גת את התקציב הדרוש, במיוחד לאור העובדה כי פרויקט דחוף לא פחות עומד על הפרק - הקמת בניין העירייה המתוכנן במרכז פז.

 

פרויקט נוסף שעלה בישיבה הוא הקמת בריכה הידרותרפית. "אנחנו במגעים מתקדמים להקמת הבריכה, אנו מקווים שאחרי החגים תהיה הרשאה ראשונית

ומימון לתכנון הראשוני", אמר דהרי.

 

תושבי העיר לעומת זאת עדיין מחכים שמישהו יתניע את פרויקט חניון המשאיות שמחכה למימוש כבר חמש שנים. בעירייה ביקשו למגר את תופעת רכבי המשא הארוכים שתופסים חנייה בצמוד לשכונות מגורים. 50 דונם בדרום אזור התעשייה יועדו בדיוק למטרה זו, אך מינהל מקרקעי ישראל התערב ודרש לקיים מכרז לחכירת השטח.

 

כ־30 יזמים ניגשו למכרז שהסתיים במכירה תמורת כמיליון ו־300 אלף שקל. בעירייה בירכו, אבל עד היום היזם לא קידם את התוכניות. דהרי סיפר שהוא העלה מספר דרישות בפני העירייה ובהן הקמת מחסן ומזנון. הדרישות אושרו, אבל בשטח דבר לא נעשה.

 

לפני כחודש התקיימה פגישה במינהל מקרקעי ישראל אליה הגיעו נציגי העירייה. "הובהר לנו שאין הגבלה של זמן ואין תנאים ליזם", אמר גורם בעירייה. "כל פעם הוא אומר שהוא בוחן מה לעשות עם השטח, פעם אחת אמר שהוא רוצה להקים חווה סולארית או תחנת דלק אבל שום דבר לא יצא מזה. בן אדם זכה במכרז ועכשיו עיר שלמה תקועה בלי מענה למשאיות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות