כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אופטימיות

שמואל סלבין צילום: צביקה טישלר
שמואל סלבין צילום: צביקה טישלר
 
ישראל זינגר
ישראל זינגר 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

משרד החינוך בודק את ההצעה להזיז את החופש

שמואל סלבין, יו"ר ועדה לבחינת מועדי החופשים במשרד החינוך, נפגש עם ישראל זינגר והתלהב מהרעיון לדחות את החופש הגדול בחודש: "המצב הנוכחי הוא בלגן גדול מאוד. אני באופן אישי חושב שהצעתך נכונה. זה ישים, זה פרקטי וזה גם צודק"

מורן אזולאי 
פורסם: 19.08.10, 16:56

משרד החינוך מבין שמצב מועדי חופשות התלמידים בעייתי ומתכוון לשנותו. כך אמר השבוע שמואל סלבין, יו"ר ועדה מטעם המשרד שתפקידה לבחון את מועדי החופשים. דבריו נאמרו במסגרת פגישה שקיים עם ישראל זינגר, לשעבר מנהל תיכון בליך, שהגיש למשרד הצעה להזיז את החופש הגדול חודש קדימה.

 

על פי הצעת זינגר ינדוד החופש הגדול לחודשים אוגוסט-ספטמבר, ויחול על חגי ישראל. איש החינוך הוותיק מאמין כי השינוי יביא לרצף לימודי טוב יותר, וימנע מצב שבו התלמידים מפסידים ימי לימוד בשל תקופת החגים.

 

שר החינוך, גדעון סער, הסמיך את סלבין, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, להיפגש עם זינגר ולבדוק את פרטי התוכנית. השניים נפגשו ביום ראשון במשרדו של סלבין שהקשיב קשב רב לפרטי התוכנית המהפכנית.


צילום: תומי הרפז

 

"תבורך. אתה איש חינוך ותיק מאוד ואני בהחלט מעריך את דעתך ואת ההצעה שלך", אמר סלבין, שהוסמך לדבר בשם סער. "אנחנו מציעים לכל אחד שחושב שהוא יכול לתרום משהו להציע לרכז הוועדה את רעיונותיו. אני באופן אישי אעבור על החומר ששלחת, כי אני בנאדם שקורא הכל. בקרוב מאוד תפורסם בעיתונים מודעה בעניין".

 

זינגר: "אשמח לפנות בעצמי גם אל הוועדה".

 

סלבין: "אני מניח שיגיעו הצעות גם מכל מיני גופים. המגזר הלא יהודי, למשל, מחלק את החופשות שלו אחרת: שלוש חופשות בשלושת החגים המרכזיים".

 

זינגר: "גם הממלכתי-דתי פועל באותו אופן".

 

סלבין: "כן, בהחלט. הם אומרים מראש 'אנחנו מתחילים מוקדם יותר'. כיום הבעיה היא שיש יותר מדי פלורליזם, שאני בעדו, אבל לא בעד הפקרות. אני בעד סדר ובעד ללמוד, זה הכי חשוב".

 

זינגר: "חשוב גם שיהיו תנאים ללמוד".

 

סלבין: "בהחלט. אני לא בא להתבטל. אני חושב שלימודים זה ערך עליון ומלבד מבנה החופשות יש עוד המון דברים מסביב. כל החיים הם מטוטלת אבל העם היהודי הוא מטוטלת חריפה יותר. עד לא מזמן המעמד של המורה היה קדוש וכיום המעמד של התלמיד הוא קדוש".

 

זינגר: "יש פה גם את עניין יחס החברה. אני חושב שהגנים של הילדים לא השתנו, הם מתנהגים בדיוק כפי שמחנכים אותם".

 

סלבין: "אני מסכים. אצלי בבית הילדים לומדים ולומדים חזק. הם יודעים שאין הברזות. אף אחד לא משתמט מלימודים והיחס אליהם מאוד רציני".

 

סלבין, ההצעה של זינגר להזזת החופש נראית ישימה?

 

"תראי, אני לא מהפכן. אני איש פרקטי והולך בחיים בצעדים קטנים. אני רוצה להגיע לקונצנזוס בין חברי הוועדה, רובם מבינים שהמצב כמו שהוא כיום הוא מצב בעייתי משהו וצריך לשנות אותו. מצד שני, בגלל שהמורים הם לב המערכת, אני חושב שצריך גם להתחשב בדעתם".

 

כל עוד לא פוגעים בשכר ובימי החופשה, ארגון המורים לא יתנגד להצעה.

 

"נכון, אם כולם יסכימו שלא לקצר את החופשים אבל לשנות את המבנה, אני מניח שלא יהיו ויכוחים על זה. אני באופן אישי חושב שזה נכון. זה ישים, זה פרקטי וזה גם צודק".

 

זינגר: "המצב הקיים הוא לא ריאלי. אני בטוח שגם אתה כאבא לילדים היית שמח אילו הוא היה משתנה".

 

סלבין: "וודאי, וודאי. המצב הנוכחי הוא בלגן גדול מאוד. כבר באמצע החופש כל ילד מתחיל עם העניינים שלו".

 

זינגר: "באמצע אוגוסט, חוץ מהחום שקיים גם ככה, כבר עולות הויברציות בכל בית".

 

סלבין: "אני מסכים איתך, לקראת סוף החופש, אתה כבר רואה את הילדים כמו טפטים על הקירות. אנחנו נתכנס, נבחן את הרעיונות ובהחלט נבדוק מצב שבו אפשר יהיה לשנות את מבנה החופשות".

 

בימים הקרובים יפרסם משרד החינוך מודעה בכלי התקשורת שתקרא לאנשי מקצוע ורוח להצטרף לדיוני הוועדה בנושא. ביחד יגובשו המלצות שיוגשו לשר החינוך.

 

  • מסכימים עם ההצעה? חושבים שהיא מהפכנית? אנחנו נותנים לה סיכוי. "ידיעות תל אביב" ו-mynet מצטרפים ליוזמה. אתם מוזמנים להגיב או להצטרף לעצומה שלנו בפייסבוק (חפשו את קבוצת "ידיעות תל אביב").

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 29 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות