כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דתי זה הכי

בית הספר "שילה". צומחים לחטיבה צילום: יוגב עמרני
בית הספר "שילה". צומחים לחטיבה צילום: יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

לראשונה בהוד השרון: חטיבת ביניים דתית

לראשונה בהוד השרון תיפתח בשנת הלימודים הקרובה חטיבת ביניים דתית. הלימודים יתקיימו בבית הספר "שילה" שרק לפני ארבע שנים היה בסכנת סגירה. מנהל בית הספר: "נוכיח את עצמנו"

גילי חיימוב 
פורסם: 10.08.10, 07:51

לאחר ארבע שנים של מאבק קיבל בית הספר הממלכתי דתי "שילה" בהוד השרון אישור ממשרד החינוך להפוך מבית ספר יסודי בלבד לבית ספר שיכיל בתוכו, החל מהשנה הקרובה, גם חטיבת ביניים ממלכתית דתית. מדובר בחטיבה דתית ראשונה בעיר.

 

בית הספר היסודי "שילה" הוקם לפני 84 שנים בהוד השרון. לפני ארבע שנים בלבד נתקל בית הספר בבעיות של מחסור ברישום והיה מועמד לסגירה, עקב

מיעוט התלמידים. ההנחה הייתה, שמכיוון שאין אוכלוסייה דתית גדולה בעיר, אין צורך בבית ספר ממלכתי דתי בעיר. ועד ההורים והתלמידים יצאו במאבק נגד סגירת בית הספר, ובנוסף המנהל החדש, עוזי חסון, שהגיע לבית הספר, הוביל את בית הספר לדרך חדשה שבזכותה מספר התלמידים הלך וגדל.

 

בשבוע שעבר כאמור, החליט משרד החינוך לתת סיכוי לבית הספר ולאשר את פתיחת חטיבת הביניים הדתית ממלכתית הראשונה בעיר שתקום עוד השנה. "נהפוך את החטיבה לדוגמה ומופת באזור השרון", אמר חסון.

 

"החטיבה הייתה צורך משווע בעיר. ילדים היו מסיימים ללמוד בבית הספר ונוסעים מחוץ לעיר על מנת להמשיך ללמוד במסגרת דתית, או שהיו עוברים לבית ספר חילוני ושש השנים שלמדו היו יורדות לטמיון. במסגרת המאבק ניסינו גם בשנה שעברה להקים חטיבה, אך זה לא הצליח והשנה הגענו לוועדות חינוך בכנסת על מנת להסביר את חשיבות הנושא. זה מסע ארוך שעברנו על מנת לקבל הכרה ועכשיו נוכיח את עצמנו".

 

בבית הספר רשומים כרגע 150 תלמידים. 30 תלמידים סיימו השנה את כיתה ו' ו-27 תלמידים כבר הספיקו להירשם לחטיבה המדוברת כבר השבוע.

 

ינון אלבז בן 13 כבר חשב לעבור לבית ספר חילוני, אבל עכשיו כשנודע על פתיחת החטיבה, היה בין הראשונים להירשם. "אני שמח להמשיך את לימודיי בבית הספר הזה. אני אדם דתי ואני רוצה ללמוד בבית ספר דתי. כבר הבנתי שלא תהיה לי ברירה ואצטרך להמשיך את לימודיי בבית ספר חילוני. אני חושב שהייתי מפספס הרבה אם המצב אכן היה כך".

 

על פי התכנון ייפתחו בחטיבת "שילה" בשנת הלימודים הקרבה שתי כיתות ז' שימשיכו עד כיתה ט'. "אנו דוגלים בכיתות קטנות בהן המורים מעניקים יחס אישי לכל תלמיד, ובעתיד נשמח אם יקום גם תיכון בבית הספר", הוסיף חסון.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות