כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בנים ממשיכים

אילוסטרציה
אילוסטרציה 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אור יהודה: פרויקט פינוי-בינוי חדש אושר

אור יהודה: על המתחם הישן שבין רחוב הבנים ודוד אלעזר יוקם פרויקט מגורים של 85 יחידות דיור. משרד הפנים אישר את התוכנית וקבע שיש לפנות מהמקום פולשים בלתי חוקיים. חברת המועצה ננה חן: אם זה הצליח בקריית אונו וביהוד, אין סיבה שתושבי אור יהודה לא ייהנו מפינוי־בינוי

שחר חי 
פורסם: 10.08.10, 14:04

פרויקט מגורים חדש עומד לקום במתחם שבין הרחובות הבנים ודוד אלעזר באור יהודה : הוועדה המחוזית תל אביב במשרד הפנים החליטה השבוע להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית על השטח, בן כעשרה דונם.

 

התוכנית המדוברת קיימת מ־1991, אז הותרה לבניית 20 יחידות בלבד. גם אז דובר על פינוי והריסת המבנים הקיימים, אלא שכיום, לטענת משרד הפנים, הם מוחזקים על ידי פולשים.

 

על פי התוכנית המעודכנת שאושרה, יוקמו על השטח שני בנייני מגורים, אחד בן שבע קומות והשני בן 16 קומות. יחד יכללו שני הבניינים 85 יחידות

דיור. התוכנית תאפשר בניית מגורים ברמה גבוהה וניצול מחדש של הקרקע, בין השאר עבור שטח ציבורי, גינה ושבילים למעבר הולכי רגל. חלק מהמתחם, כמו ברחובות רבים אחרים באור יהודה, ינוצל לפיתוח כיכר ציבורית.

 

חזיתו של הבניין הנמוך תפנה לאזור הבנייה צמודת הקרקע שבסמוך, ואילו הבניין הגבוה יפנה לכיוון רחוב דוד אלעזר. בשטח התוכנית קיים מגוון עצים בוגרים מסוגים שונים, על כן מלווה התוכנית בנספח שימור עצים, שמסווג ומייעד אותם לשימור, העתקה ונטיעה מחדש — על פי הנחיית פקיד היערות.

 

חברת האופוזיציה ננה חן בירכה השבוע על ההחלטה. "כל תוכנית של פינוי־בינוי או התחדשות עירונית תמיד בריאה לעיר", אמרה. "בתוכנית מסוג זה העירייה זוכה לקליטת תושבים נוספים המגיעים מחוץ לאור יהודה, וכמובן מאפשרת הצערת העיר. אני מברכת על הפרויקט וחושבת שפרויקטים נוספים צריכים לקרום עור וגידים. בקריית אונו זה עבד, ביהוד כבר יוצאים למכרזים, ואין שום סיבה שתושבי אור יהודה לא יזכו גם הם לאיכות חיים טובה וגבוהה יותר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות