כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מחסן להשכיר

אילוסטרציה צילום: Index Open
אילוסטרציה צילום: Index Open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

זה מחסן? לא, זו דירה להשכרה

מצוקת דיור? הנה הסטארט אפ החדש: הופכים מחסנים קטנטנים בבתים משותפים ליחידות דיור. זה סיפורם של יחידות שהושכרו ברחובות גאולה, פנקס, נורדאו וסוקולוב, והפכו לסכסוכי שכנים ולתביעות משפטיות

מורן אזולאי 
פורסם: 04.08.10, 07:47

מצוקת הדיור בתל אביב והתשואה המשתלמת על השכרת דירות הולידה לאחרונה מגמה חדשה: הפיכת מחסנים ושטחי שירות ליחידות דיור. מדובר במבנים שבדרך כלל אינם מחוברים לתשתיות חשמל, מים או ביוב, אולם אחרי שיפוץ יסודי הופכים נכסים לכל דבר ומושכרים — בעיקר לסטודנטים ולעובדים זרים.

 

בתקופה האחרונה הוגשו לבית משפט השלום מספר תביעות כמעט זהות שבהן מקופל סיפור של סכסוכי שכנים שתבעו את האחראים בבניין על הפיכת המחסנים ללא היתרים ליחידות דיור. בעלי הנכסים אמנם הרוויחו עליהם כמה מאות שקלים מדי חודש, אולם על פי התביעות גרמו עוגמת נפש רבה לשכניהם.

 

כך למשל, הגישו מספר דיירים בבניין ברחוב גאולה תביעה נגד שכן שהפך מחסן בגודל 4.8 מ"ר (שנחשב לשטח שירות של הבניין) ליחידת דיור. פניות השכנים למשכיר לא הועילו, והם פנו לערכאות משפטיות.

 

"בדצמבר 2008 התברר לדיירי הבית המשותף, להפתעתם ובלי לקבל את אישורם, כי הנתבע החל לבצע עבודות במחסן וברכוש המשותף על הגג", כתב בא כוח הדיירים, עו"ד טל יצחק רון, בתביעה שהגיש.

 

"בין היתר החל הנתבע בחסימת המעבר בין חדר המדרגות בבית המשותף ובפתיחת מעבר חדש למחסן, מן הגג בלבד — תוך הריסת הקיר החיצוני של הבניין. מטרת הנתבע במעשיו אלה היא לחסוך את המקום הנדרש לדלת

 הנכנסת. הנתבע מבצע עבודות אשר פוגעות ברכוש המשותף מתוך מטרה להסב את המחסן שעל הגג ליחידת דיור, אשר תוביל לפגיעה חמורה בקניינם של דיירי הבית המשותף, תוך פגיעה ושימוש אסור ברכוש המשותף".

 

המפקחת על רישום המקרקעין קיבלה את טענות התובעים והורתה לנתבע להשיב את המחסן לייעודו המקורי ללא דיחוי ואף לשאת בהוצאות ההליך המשפטי.

 

הבית ברחוב גאולה אינו לבד. עו"ד רון מספר השבוע כי מקרים מסוג זה הופכים יותר ויותר נפוצים. רק לאחרונה הועמדה למכירה דירה ברחוב סוקולוב שבמקור הייתה חלק מרכוש משותף של הבניין, ולאחר שהתגלה הדבר בוטלה העסקה בשלבים הסופיים.

 

במקרה אחר, בבניין בפינת הרחובות פנקס ודרך נמיר, הורחב מחסן על גג הבניין, שהתפרס בגודלו המקורי על כ־10 מ"ר, לדירת ענק של 160 מ"ר. ההרחבה שהתגלתה לקונה זמן קצר לפני הרכישה הובילה ברגע האחרון לפיצוץ העסקה. גם בבניין בשדרות נורדאו התרחש מקרה דומה, כשדייר סיפח לעצמו מרתף של בית משותף, הפך אותו לדירת מגורים בגודל של 38 מ"ר וניסה למכור אותה.

 

"מדובר בתופעה שהופכת יותר ויותר נפוצה בתל אביב. מדובר במחסנים קטנים שמשופצים ומושכרים בעיקר לסטודנטים ולעובדים זרים", אומר עו"ד רון. "הבעיה מתעוררת כשבעלי הנכסים מנסים גם למכור אותם. כשמדובר בהסבה לטובת שכירות, הדבר בדרך כלל מתגלגל להליך משפטי".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות