כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חינוך

נורית ברנד. "סיפור תמוה" צילום: שרון צור
נורית ברנד. "סיפור תמוה" צילום: שרון צור
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

המנהלת פוטרה, ההורים נלחמים להחזרתה

מועצה אזורית עמק יזרעאל פיטרה את נורית ברנד, מנהלת תיכון 'עמקים תבור בקיבוץ מזרע'. המורים, ההורים והתלמידים יוצאים נגד פיטוריה, תוקפים את המועצה ודורשים לבטל מיד את ההחלטה

לירז מנדל 
פורסם: 15.07.10, 15:34

מנהלת תיכון 'עמקים תבור' בקיבוץ מזרע , נורית ברנד, תושבת קיבוץ שער העמקים, זוכה לגיבוי חסר תקדים. כל צוות המורים עומד לימינה וניצב כחומה בצורה נגד ההחלטה של המועצה האזורית עמק יזרעאל לפטר אותה. "אין ראויה ממנה", זה המשפט הבולט שיצא השבוע מחדר המורים.

 

לפיכך, יצא השבוע צוות המורים במהלך נגד החלטת המועצה ושלח לעומד בראשה, אייל בצר, מכתב מפורט בו הוא מביע את מורת רוחו, תדהמתו על המהלך, שלטענתו לא מקובל עליו. במכתב ציינו המורים כי רק לפני שנתיים עבר בית הספר טלטלה אדירה סביב החלפתו של המנהל הקודם, דורון סקל, לאחר שהתקיים מאבק סביב הנושא בין נציגות המורים דאז למנהל.

 

בעקבות הוצאתו של סקל מתפקידו פנתה המועצה אל ברנד, שהייתה מחנכת ותיקה בבית הספר וביקשה ממנה לקבל את משרת הניהול.

 

הצוות מציין במכתב כי התנהלותה של ברנד הייתה מוצלחת לאין שעור, וכי בשנתיים האחרונות נרשמו הישגים מרשימים בכל התחומים.

 

לטענת המורים ההחלטה של המועצה מחבלת בהפיכתו של בית הספר לאטרקטיבי. זאת מכיוון שאף הורה לא ירצה לשלוח את ילדיו לבית הספר בו מתחלף מנהל כל שנתיים.

 

בסיום המכתב מציין הצוות, כי יעמוד באופן איתן מאחורי ברנד והוא קורא למועצה לבטל את ההחלטה לאלתר ויחד עם ההורים לגבש את החזון העתידי של בית הספר ולהוביל אותו להצלחה.

 

"זה נראה לנו סיפור תמוה", אמרה השבוע מחנכת כיתה יב' ומורה לביולוגיה, אורית שלו-עמר, שמדבריה עולה כי ההחלטה פגעה בסגל המורים כולו. "אני באופן אישי עבדתי צמוד עם נורית. היא נתנה את הנשמה לבית הספר. זה לא הוגן שרוצים להחליף אותה, ההסבר הבנאלי שקיבלנו שהיא לא תתמודד עם בית הספר שעומד לגדול בשנים הקרובות, זה לא נכון. מדובר בתהליך של למידה".

 

לא רק צוות המורים קיבל בזעם את ההחלטה לפטר את המנהלת המוערכת. גם הורי התלמידים בבית הספר הזדעזעו לשמוע על הידיעה הפתאומית. מבחינתם על המועצה לשמוע לקול צוות המורים, לבטל את ההחלטה ולהודיע לברנד כי פיטוריה מבוטלים.

 

"ישנם מספר אספקטים לעניין בהיבט הלויאלי מוסרי וחינוכי", אמר חבר ועד ההורים, צביקה בורוכוביץ', שלדעתו ההחלטה נעשתה באופן לא מושכל ולא הומאני. "המועצה ומשרד החינוך פנו אל נורית לפני שנתיים וביקשו שתיקח על עצמה את המשרה וכעת ללא הודעה מראש, מסלקים אותה באופן בוטה".

 

תגובות

דוברות משרד החינוך: "מהחינוך ההתיישבותי במשרד החינוך נמסר כי המנהלת מעולם לא פוטרה ממשרד החינוך ואין

שום כוונה לעשות כן. יודגש, כי בתפקידה כמנהלת בית הספר הגב' ברנד מועסקת על ידי המועצה האזורית עמק יזרעאל. נושא העסקתה כמנהלת המוסד נידון בימים במועצה ולמשרד החינוך אין חלק בהחלטה".

 

את תגובתה הישירה של מנהלת מחלקת החינוך במועצת עמק יזרעאל, רחל שחורי, לא היה ניתן להשיג מאחר והיא שוהה בחו"ל.

 

נורית ברנד סירבה להתראיין.

 

תגובת מוא"ז עמק יזרעאל: נורית ברנד, שכיהנה בשנתיים האחרונות כמנהלת ממלאת מקום בבית הספר, ביצעה את תפקידה על הצד ה טוב ביותר. אולם, היות שברנד כיהנה כמנהלת זמנית, עליה להיבחר במכרז על פי כללי משרד החינוך. יודגש כי ברנד לא הודחה מתפקידה. עקב תנאי הסף של מכרז משרד החינוך, מתקיים בימים אלה דיון עם נורית לגבי המשך הניהול".

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות העמק'

 

 

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות