כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שמירת השבת

אילוסטרציה. "אף פעם לא הסתבכתי עם המשטרה- אז חתמתי" צילום: אלכס קולומויסקי
אילוסטרציה. "אף פעם לא הסתבכתי עם המשטרה- אז חתמתי" צילום: אלכס קולומויסקי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מודיעין: "המשטרה כפתה עליי לחלל שבת"

נער דתי שקיבל דוח מהמשטרה על הקמת רעש במקום ציבורי בשישי בערב, נאלץ לדבריו לחתום עליו, או - לנסוע בניידת. במשטרה מכחישים: פרטיו נלקחו בעל פה והוא לא הוחתם על הדוח

טל טביומי 
פורסם: 07.07.10, 07:55

א' בן השש עשרה לא האמין שזה יכול לקרות: למרות היותו שומר שבת פקחי המשטרה במודיעין הכריחו אותו לאחוז בידיו עט ולכתוב בשבת. זה קרה כאשר קבוצת בני נוער דתיים ישבו ביום שישי בלילה יחד ברחוב עמק החולה. השכנים התלוננו על הרעש וברבע לאחת עשרה בערב הגיעה למקום משטרה וממנה יצאו

שוטר ושוטרת שנתנו קנס לשלושת הנערים על הקמת רעש במקום ציבורי.

 

"היינו בפארק, עמדנו ודיברנו, ואז הגיעה ניידת. יצאו ממנה שוטרים וישר כתבו לנו דוח, לא הזהירו לא כלום", מספר אחד הנערים. "אמרו לנו שאנחנו מעוכבים ולקחו את תעודות הזהות שלנו וענינו על כל השאלות. אחרי שהשוטר כתב את הדוח הוא אמר לי לחתום, אמרתי לו שעכשיו שבת ואני דתי, ואני לא יכול לחתום, אבל הוא לא הסכים לוותר. השוטרת גם אמרה 'תשתוק, אני אשים לך אזיקים' ולא ויתרו לי. פחדתי, אף פעם לא הסתבכתי עם המשטרה, אז חתמתי".

 

"הבן שלי ענה על הכל, לא ברח, אמר את השם שלו ומסר את כל הפרטים", אומרת אמו של הנער. "בחור דתי אומר לפקחים שהוא שומר שבת ולא יכול לחתום, אבל השוטרת התעקשה ואיימה 'אם לא תחתום אני אכניס אותך לניידת.' מה הוא אמור לעשות? הוא פחד וחתם. כשהוא חזר הביתה וסיפר לי, הייתי המומה. הוא אמר לי 'אימא, מה יכולתי לעשות - ניסיתי לחשוב מה יותר חמור בשבת, להיכנס לניידת ולנסוע בשבת או לחתום'. זה ממש מכעיס אותי שהיא גרמה לו מפחד שייעצר על כלום לעשות עבירה בשבת".

 

אכיפת המשטרה את החוק נגד הקמת רעש במקומות ציבוריים בלילות ממשיכה לעורר הדים בעיר, וביום שלישי האחרון אף התכנסה ישיבה דחופה בנושא. על העצומה של בני נוער נגד הקנסות חותמים עוד ועוד נערים, ומנגד תושבים משבחים ומחזקים את ידי המשטרה על האכיפה הנמרצת.

 

"החלטתי גם לחתום על העצומה נגד הקנסות בפייסבוק ובינתיים אני לא משלם את הקנס", אומר הנער "אני לא אומר שלא צריכה להיות אכיפה, אבל לפני הקנס אפשר קודם להזהיר".

 

ממשטרת מודיעין נמסר: "ניידת סיור הבחינה בשלושה נערים, שניים חילונים ואחד דתי, שהשתוללו והקימו רעש. ניתנו להם דוחות על הקמת רעש. פרטיו של הדתי נלקחו בעל פה והוא לא הוחתם על הדוח".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 24 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות