כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
יוזמה אגדית

היזמים ממיתר. הכנסות מעל למצופה
היזמים ממיתר. הכנסות מעל למצופה 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הזוכים: היזמים הצעירים שיצרו "אגדה של הגדה"

קבוצת יזמים צעירים ממיתר זכתה בתחרות המחוזית ותעלה לתחרות הארצית. המוצר שיזמה, "אגדה של הגדה", אגדה שאוירה ע"י בעלי מוגבלויות ממרכז איל"ן, הניב רווח של 150,00 שקל. מתוכם 120,000 שקל נתרמו למרכז יום לנכים קשים

עודד בר-מאיר  
פורסם: 15.06.10, 22:43

קבוצת יזמים צעירים ממיתר גברה על 37 קבוצות מהדרום, והעפילה למקום הראשון בתחרות יזמים צעירים במחוז. הקבוצה תתמודד בתחרות הארצית, שם תפגוש תשע קבוצות נוספות המייצגות מחוזות שונים מכל רחבי הארץ.

 

את קבוצת היזמים הצעירים ממיתר הנחה מוקי כהן, מנהל השיווק של חטיבת המגנזיה בקבוצת כי"ל מוצרים תעשייתיים. הקבוצה יצרה הגדה ייחודית לפסח שאוירה על ידי בעלי מוגבלויות ממרכז איל"ן. ההגדה שכונתה "אגדה של הגדה" נמכרה לרשת השיווק אופיס דיפו כמוצר קופה. כמו כן, 10,000 עותקים נמכרו לחברות שחילקו אותה לעובדים כמתנת פסח.

 

סך הרווחים ממכירת ההגדות הסתכמו בכ-150,000 שקל. מתוכם תרמו הילדים 120,000 שקל למרכז יום לנכים קשים של עמותת איל"ן בשכונת רמות בבאר שבע. יתרת הרווחים תחולק בין חברי הקבוצה.

 

למקום השני הגיעה קבוצת היזמים הצעירים מבית הספר מקיף א' בבאר שבע, חברת מאי"צ, עם המוצר "קליק CAR". הקבוצה שהגיעה למקום השלישי היא קבוצת היזמים הצעירים ממקיף עומר, חברת קליט, שפיתחה את המוצר "טיפ-פדל".

 

היזמים הקימו דוכני תצוגה ועמדו מול שופטים, אנשי אקדמיה ובעלי תפקידים בכירים בתעשייה, שבחנו את המוצרים ובחרו את הקבוצה שעולה לתחרות הגמר הארצית.

 

היזמים אף הציגו בפני השופטים דו"ח מסכם ומצגת על הפרויקט ועל המוצר שהמציאו. השופטים שאלו אותם שאלות רבות על עיצוב ומיתוג המוצר, תוכנית הייצור והשיווק, דרכי המימון, בניית התקציב ועוד.

 

לדברי כהן: "במסגרת התחרות הארצית של התוכנית 'יזמים צעירים עושים עסקים' המתקיימת מדי שנה, חשבנו שיהיה ראוי לייצר מוצר ערכי שיש בו גם מידה
של תרומה לקהילה. לא שיערנו את ההצלחה הרבה לה תזכה ההגדה. ההכנסות מהפרויקט הן מעל ומעבר למצופה. הילדים בנו תוכנית שיווק ומכרו אלפי יחידות".

 

קבוצת היזמים מתכננת להמשיך את שיתוף הפעולה עם המרכז של איל"ן, ולייצר לקראת ראש השנה אלפי כרטיסי ברכה מאוירים.

 

"הילדים למדו שבעסקים אפשר גם לשלב קהילה ואחריות חברתית. זו מסקנה שאני מקווה שתלווה אותם הלאה להמשך החיים כאנשי עסקים במדינת ישראל", סיכם כהן.

 

פרויקט "יזמים צעירים" הינו פרויקט ארצי בו תלמידי כיתות ט'–י' מתנסים בהקמה ובניהול של חברה עסקית. במהלך הפרויקט הנערים מתנסים בפיתוח ובשיווק מוצר אותו הם ממציאים ומשווקים בעצמם.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות