כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אוכל

סושי (אילוסטרציה) צילום: Index open
סושי (אילוסטרציה) צילום: Index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הרובע היפני של קיסריה

גם יפנולוג שמחמיר עם כל מסעדה שמתיימרת לספק סושי איכותי מתקשה למצוא מילה רעה על מסעדת מינאטו

ליאור פרי 
פורסם: 25.05.10, 07:53

חברי הטוב, מאמן האייקידו עמיר גרף, חי שנים רבות ביפן, שם הוא התמחה הן באמנות לחימת האייקידו והן ברזי המטבח היפני.

 

גרף ממשיך לבקר בארץ השמש מדי שנה, ודווקא מומחיותו הרבה ברזי הסושי והסשימי הפכו אותו לבן אדם קפדן מאוד בכל הקשור למציאת מסעדה יפנית בסטנדרטים

שלו. למעשה, לחלץ ממנו המלצה על מסעדה יפנית ראויה זו משימה כמעט בלתי אפשרית. על כל סושי בר שאני אציע הוא יגיד שהסושי שם אינו ברמה של זה שהוגש בחתונה שלו (שהוא כמובן הכין בעצמו).

 

אחרי שהגרף קטל את כל היפניות בחיפה והסביבה, הופתעתי שהוא נאות לפרגן למסעדה יפנית אחת. "בכניסה לקיסריה, בתחנת הדלק, יש בית קפה שבפינה שלו של סושי בר סביר ביותר", אמר לי הגרף, ולהוציא מהגרף את המחמאה "סביר ביותר" זה בערך משהו כמו "נפלא, מדהים, מהמם" מפי אדם ממוצע.

 

שמתי פעמיי לקיסריה. ליד תחנת הדלק ישנו בית קפה בשם אג'נדה, ובתוך בית הקפה יש חדר צדדי קטן ובו סושי בר. אפשר להזמין בבית קפה מנות יפניות, אבל הייתי לבד והרגשתי שיהיה יותר נכון לשבת על הבר בחדר הצדדי, לראות את הטבחים הישראלים והאסיאתים מגלגלים במרץ, שזה בעצם הכיף בישיבה בסושי בר.

 

לסושייה שבתוך בית הקפה קוראים מינאטו, על שם רובע מינאטו היוקרתי והנחשב בטוקיו, אבל הנוף הוא של חולות, תחנת דלק, וחניון גדול. לא נוף מלהיב, גם לא מזכיר את יפן, אז במקום להביט בחלון העדפתי להתבונן בצוות החרוץ שעובד נון- סטופ לספק הזמנות ליושבי בית הקפה, בעודי יושב בבדידותי המזהרת על הבר.

 

בתפריטים יפניים יש לי בעיה. אני לא מבין כלום. סאקי מאקי, מאקי סאקי והשד יודע מה. לכן הפתרון היה לבקש מהטבח שיכין לי לפי רצונו, בלי הגבלה של מחיר, סוג אוכל או כל דבר אחר. מבין ששת הטבחים מאחורי הבר, אחד ישראלי נענה לאתגר, ולקח על עצמו להיות זה שמרכיב לי את הארוחה. הוא הציע לי לבחור את אחת הקומבינציות, והסביר שבצהריים הקומבינציה הופכת לארוחה עסקית עם מרק, סלט ופולי סויה ללא תוספת מחיר. השארתי לו את העונג לבחור עבורי את הקומבינציה.

 

בדיעבד התברר לי שהטבח הזמין עבורי קומבינציית אייקוקו, שמורכבת מפלטה של סושי ואינסייד אאוט, עם שני סוגי גלגולי סלמון, טונה אדומה וילוטייל. בזמן

 

שטבח אסיאתי זריז החל לגלגל עבורי את הקומבינציה, טבח אחר הגיש לי אדממה – קערת פולי סויה עם מלח גס. מדובר בנשנוש בריא, מזין ובאופן מפליא גם טעים. בעודי טוחן במרץ את פולי הסויה, הגיש לי טבח אחר קערה עם סלט מעניין שהיה מורכב מאטריות אורז דקות, אצות ורוטב סויה עדין. שלפתי את מקלות הצ'ופסטיקס וזללתי בהנאה, תוך שאני מתעלם מרוטב הסויה שטיפטף מזיקות על חולצתי.

 

בעודי מדלג בין הסלט אצות ופולי הסויה, נחתה על שולחני קערת מרק מיסו, שזה מרק עם ציר דגים, בתוכו קוביות טופו, אצות ובצל ירוק. התחלתי לאכול את המרק עם הכף הקצרה שהוגשה, אבל די מהר איבדתי בושה והעדפתי לגמוע את המרק ישר מהקערה.

 

טרם סיימתי את שלוש מנות הפתיחה והגיעה הפלטה עם הסושי והאינסייד אאוט, לצידם גינג'ר כבוש וווסאבי חריף מאוד. הפלטה עצמה פשוטה מאוד בלי דקורציות וקישוטים, המנה עצמה לא נראית גדולה, אבל כמו שקורה לי תמיד במסעדות יפניות, כשהאוכל מוגש לשולחן נדמה שנישאר רעבים, ובסוף בקושי גומרים את האוכל המשביע הזה.

 

הרולים עצמם היו טעימים מאוד. כולם נטבלו בצלוחית רוטב סויה שבה עירבבתי מנות כפולה של וסאבי חריף, ומשם נשלחו באמצעות מקלות הצ'ופסטיקס היישר לפה הפעור שלי, אגב הוספת עוד כמה כתמים לחולצתי האומללה.

 

כשביקשתי חשבון ציפתה לי הפתעה. למרות שנתתי יד חופשית לטבח לבחור לי את מנה, הוא לא בחר מנה יקרה כדי לעשות קופה, אלא בחר בקומבינציה במחיר סביר מאוד, 61 ש"ח בלבד, עליה הוספתי בחשבון עוד שקל עבור האבטחה במקום, ועם עיגול כלפי מעלה לצורכי הטיפ יצא שבמחיר מצחיק של 70 ש"ח אכלתי ארוחה יפנית מצוינת, כזו שעומדת אפילו בסטנדרטים המחמירים של הגרף.

 

מסעדת מינאטו, תחנת הדלק פז, קיסריה

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות