כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עיר חצויה

ארכיון צילום: חגי אהרון
ארכיון צילום: חגי אהרון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מחאת הקהילה: שני מצעדי גאווה בתל אביב

ארגוני הקהילה מחו על כך שבעירייה מתעקשים להפוך את מצעד הגאווה ב-11 ביוני לסוג של "מסיבת רחוב", נטולה כל מסר מחאתי בעקבות הרצח בברנוער. הם החליטו: באותו יום שישי הם יצעדו בנפרד

מורן אזולאי 
פורסם: 23.05.10, 13:52

לראשונה בתל אביב : שני מצעדי גאווה באותו מועד ובמקומות שונים. בעקבות חילוקי דעות קשים בין מארגני המצעד העירוני ובין ארגוני הלהט"ב השונים (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) החליטו בארגונים השונים לצאת למאבק ולהפיק מצעד גאווה נפרד.

 

בשבועות האחרונים פרסמה העירייה את מועד המצעד הרשמי, שיתקיים ב-11 ביוני - ואילו בארגונים מיהרו להודיע שיקיימו מצעד זהה - רק בחלקים אחרים של העיר. לטענת פעילים בקהילה, הם ניסו לקחת תחילה חלק פעיל בארגון המצעד העירוני, אולם כל רעיונותיהם נדחו. הדבר גרם להתמרמרות ופעולת התגובה לא איחרה להגיע.

 

בהודעה שנשלחה השבוע מטעם קואליציית הלהט"ב נמסר: "כל ניסיונותינו לשלב את העקרונות והמסרים שלנו במצעד של העירייה נדחו. המצעד מיועד לשינוי ומחאה חברתיים ולא למסיבת רחוב הנהוגה במצעדים שמפיקה העירייה.

 

"מזה מספר חודשים פועלים בהתנדבות יחד כ-40 פעילות ופעילים מקהילת הלהט"ב על הפקת מצעד גאווה שנובע ובא מהשטח. לסביות, טרנסג'נדרים, בי-סקסואליות

והומואים יחליטו עם מי הם מעדיפים לצעוד השנה, עם הקהילה או עם העירייה".

 

בין הארגונים שיקיימו את המצעד האלטרנטיבי: קואליציית צועדות לשינוי, ארגון שישה צבעים, פנורמה, תא הסטודנטים הגאה של אוניברסיטת ת"א וקהילת מהגרי העבודה הפיליפינים. המצעד האלטרנטיבי יצעד תחת הכותרת: "את הגאווה הזו אי אפשר להרוג", תוך ציון הרצח במועדון הברנוער באוגוסט האחרון. הוא יתקיים בדיוק בשעה בה יתקיים המצעד העירוני - יום שישי בצהריים.

 

לדברי המארגנים, הוא ייצא מגינת לוינסקי שליד התחנה המרכזית החדשה, ימשיך דרך רחוב לוינסקי ואלנבי אל שדרות רוטשילד. בשדרות רוטשילד על פי התכנון, יעצור המצעד לדקת דומיה לזכר הרוגי הפיגוע בבר נוער ולאחר מכן ימשיך לשדרות בני ציון ומשם לעצרת בגן מאיר.

 

"המסלול" אומרים המארגנים, "מדגיש את המחאה שלנו נגד הפוביה החברתית כלפי טרנסים, לסביות, בי סקסואליות והומואים, וגם את החיבור שאנחנו מרגישים בין הדיכוי כלפינו והדיכוי לפני מיעוטים פוליטיים אחרים. המשמעות היא שכדי ליצור שינוי חברתי מהותי, נאלצה הקואליציה לקחת את האחריות על הפקת מצעד הגאווה בעצמה".

 

ומה אומרים בעירייה? חבר מועצת העירייה יניב ויצמן הגיב ואמר כי "גם השנה, כמדי שנה, יצעדו עשרות אלפים בחוצות העיר תל־אביב-יפו ויעבירו מסר של חוזק, נראות וגאווה פוליטית. בעקבות האירוע הרצחני בבר נוער הוחלט על ידי ארגוני הקהילה כי השנה ייערך מצעד הגאווה תחת המסר "ואהבת לרעך כמוך", אשר יכלול דקת דומיה עם תחילת הצעידה. יש לציין כי בניגוד לנטען, לתכנון המצעד, יציקת התכנים וקביעת הסלוגן שותפים רוב אירגוני הקהילה (ביניהם: האגודה, ארגון הנוער הגאה, חושן, תהיל"ה, בשלה ועוד)".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 109 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות