כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
ליאה לוין

ליאה לוין צילום: יובל טבול
ליאה לוין צילום: יובל טבול
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עיר האורות

לפני שנה בדיוק, ארבע וחצי לפנות בוקר באמצע חודש מאי, רגע לפני אור ראשון של יום ירושלים, דותן יוגב, סטודנט ירושלמי לרפואה והמרעיש הראשי בלהקה הכי צבעונית ומלאת חיים בעיר, מארש דונדורמה, עמד נרגש על במת יום הסטודנט בגן העצמאות. "אני לא מאמין שאני מחמם את פאקינג שלום חנוך.

שלום, אם אתה שומע אותי, אנחנו צריכים לעשות את זה יותר", הוא צעק לעבר קהל של כעשרת אלפים סטודנטים, שבשלב זה של הלילה, אם לומר את האמת, היו מנומנמים למדי. 15 דקות אחרי זה עלה שלום חנוך על הבמה במראה שלמה ארצי טיפוסי של ג'ינס בהיר וטי שירט שחורה והעיר את ירושלים לחיים. מי שעבר במקרה, בדרכו לעבודה, ברחוב אגרון באותו בוקר, לא יכול היה שלא לעצור בצד הדרך. שש בבוקר, יום ירושלים, ובגן העצמאות אלפי סטודנטים מקפצים לצלילי שלום חנוך המבשר 'משיח לא בא'.

 

בשנים האחרונות, ותודה לאגודת הסטודנטים, הפך יום הסטודנט ללילה הכי תוסס ומלא חיים בירושלים. ברצינות תהומית אפשר לומר שבדיוק ככה זה אמור להיות: בלילה הזה רואים פתאום שירושלים היא לא רק עיר של מלחמות קודש בחול, אלא גם עיר של אוניברסיטה. גן העצמאות, המחששה הגדולה בעיר, מופקע לערב אחד מידי הנרקומנים וההומלסים, והשקט, אותו שקט שאין באף מרכז עיר אחר בעולם, מופקע ללילה אחד מאוזניהם של התיירים המתאכסנים במלונות הסמוכים, שלנו אף פעם לא יהיה כסף לישון בהם. באותו לילה, הסטודנטים, שמסתתרים בדרך כלל במחילות תת־קרקעיות הידועות כמעבדות המחשבים של גבעת רם או בארכיונים המסתוריים של הר הצופים, יוצאים מחוריהם ומתנקזים אל המקום שאליו הם שייכים יותר מכל - מרכז העיר שבו הם גרים.

 

לבעלי העסקים, שחוזרים כמנטרה על כך שלא משתלם לפתוח פאב בירושלים כי אין מספיק לקוחות, זו היתה הוכחת ניצחת שיש כאן ועוד איך לקוחות פוטנציאליים. לכל המתרצים את שיתוק מרכז העיר בעבודות הרכבת הקלה, זו היתה הדגמה חיה לכך שאפשר גם אפשר להתרומם מעל לאבק האפר התמידי המתנשא מעל לחפירות ולסיים את הלילה עם בוכטות של מזומנים בקופה.

 

השנה, במסדרונות הקמפוס נישאו אדים חריפים של ביקורת על הבחירה התמוהה מעט של האגודה להשקיע מרשרשים רבים (מאוד!) בהבאתה של להקת עבר נשכחת (מי אתם, לעזאזל, kool and the gang?) בתור המופע המרכזי של יום הסטודנט 2010 ביום שלישי הקרוב.

 

ובכל זאת, דווקא בלילה הזה, שבו מתלכד יום הסטודנט עם יום ירושלים, חייבים לראות את התמונה הכללית: לנצל את המבצעים באותו לילה כמעט בכל פאב ולשתות לשוכרה, עד שממש לא יהיה לנו אכפת מי הם אותם kool and the gang, להסתובב במרכז העיר ולספוג את הסמטאות הדחוסות עד אפס מקום, ללכת גם למתחמי ההופעות האלטרנטיביים ברחוב השושן ובמדרחוב בן־שטח ולדמיין איך זה היה לחיות בירושלים אילו העיר היתה נראית ככה תמיד, ולא רק ללילה אחד בשנה.

 


מאת: ליאה לוין  | 07:54 | הגיבו 14 תגובות
שלחו קטע לחבר  |  קראו תגובות |  הוסיפו תגובה | 

פורמט להדפסההדפס כתבה  

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות