כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אוכל

חומוס אבו-פאוזי. הגזמה בהערכה העצמית? צילום: מי-טל בן סימון
חומוס אבו-פאוזי. הגזמה בהערכה העצמית? צילום: מי-טל בן סימון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חוסר צניעות: חומוס אבו-פאוזי הוא הטוב בארץ?

החומוס המפורסם מכפר יסיף הגיע לחיפה, והשאלה היא האם ההתגאות העצמית בהיותו "החומוס הכי טוב במדינה" אכן מצדיקה את עצמה

ליאור פרי, יורם מארק-רייך 
פורסם: 13.04.10, 07:58

כל פטריוט חיפאי יטען כי חיפה היא מעצמה של חומוס, לכן עם החומוסיות כמו אלו של העיר התחתית וואדי ניסנאס אין הרבה סיכוי למותגי חומוס מבחוץ. חומוס סעיד מעכו לא הצליח לחדור לחיפה, אבו-שוקרי מאבו-גוש ועלי קראוון מיפו אפילו לא מנסים.

 

כששמעתי שחומוס אבו-פאוזי מכפר יסיף הגיע לחיפה, הסתקרנתי לטעום את החומוס המהולל ששמו יצא למרחקים בכל הגליל התחתון, מה גם שהסניף החיפאי של אבו-פאוזי נפתח ברחוב יונה, מול המשביר, כלומר ממש ליד מערכת העיתון.

 

אני חובב חומוס מובהק, כך שזה לא חוכמה לרצות אותי. המבחן האמיתי הוא להצליח לגרום לכתבת החינוך של העיתון, מי-טל בן סימון, להתלהב מהחומוס,

כי מי-טל, למרות היותה צמחונית, לא משתגעת על חומוס, וקשה לרקוח עיסה שתשביע את טעמה.

 

הגענו לאבו-פאוזי בשעת צהריים מוקדמת, המקום היה די ריק (מה שלא מאפיין חומוסיות מסורתיות שכבר בבוקר מנגבים אצלן במשנה מרץ). שלט גדול בכניסה בישר כדלקמן: "החומוס הכי טוב במדינה. עובדה!". גם על העפיפיות עם התפריט הופיעה הסיסמה הזו, מה שמעיד שצניעות זו לא התכונה החזקה של המקום. עכשיו הערה קטנה: אם באיזה עיתון כתבו עליך שאתה הכי טוב במדינה, אין בעיה שתצטט את זה ותציין מאיפה הציטוט לקוח. אם זה אתה שאומר על עצמך שאתה הכי טעים במדינה, אתה כנראה מגזים בהערכה העצמית שלך.

 

הפתיחה הייתה ברגל שמאל. ביקשנו לימונדה טבעית או כל מיץ טבעי אחר. הסבירו לנו שהמקום חדש וטרם הגיעה המכונה לסחיטת תפוזים. זה קצת מוזר, כי המקום פועל כבר כמה חודשים, מה גם שאפשר לקנות מכונה פשוטה לסחיטת תפוזים במשביר הצמוד. עוד יותר מוזר שאין לימונדה טבעית, כמו בכל מסעדה ערבית שמכבדת את עצמה, ואפילו מיץ מתרכיז לא היה, אז הסתפקנו במיץ עם חומרים משמרים מבקבוק.


חומוס אבו-פאוזי (צילום: מי-טל בן סימון) 

 

אבו-פאוזי מציע חומוס רגיל, משאוושה, שזה חומוס עם טחינה, פול ושום, וגם מחלוטה, שזה גרגרי חומוס ופול מעוכים ביחד. רצינו להזמין מחלוטה, מנה שלא ראינו בחומוסיות אחרות, אבל המלצר אמר שלא כדאי להזמין מנה שלמה של מחלוטה, ועדיף להזמין חצי חומוס חצי מחלוטה. הטיפ שלו הציל חצי ארוחה. אם הוא היה משכנע אותנו להזמין רק חומוס, הארוחה הייתה טובה בהרבה.

 

כל אחד מאיתנו קיבל מנה שכללה חצי חומוס נפלא וחצי מחלוטה מאכזב. החומוס של אבו-פאוזי הוא באמת יוצא מן הכלל טוב. כמה טוב? העובדה שמי-טל שאינה חובבת חומוס התלהבה מהחומוס, מהמרקם העדין, מהטעם הנפלא, זו עדות לכך שהחומוס מתוצרת כפר יסיף הוא באמת מושלם. גם אני התענגתי בכל ניגוב וניגוב.

 

המחלוטה, לעומת זאת, הייתה מתובלת מדי, ועם טעם דומיננטי של שום. לצד המנה קיבלנו גם צלוחית חריסה שהייתה לא חריפה ולא טעימה במיוחד, זיתים איכותיים וחמוצים סבירים. עם פיתה טרייה ובצל ליד, זכינו לארוחה טובה, שהייתה יכולה להיות טובה יותר לו לא היינו מתפתים להזמין מחלוטה אלא מסתפקים בחומוס רגיל.

 

אחרי הארוחה הציעו לנו קפה שחור חזק על חשבון הבית, וזה דבר יפה, אבל אם כבר נותנים קפה טוב על חשבונכם, כמקובל במסעדות מזרחיות, נציין שכוסות הקפה קטנות מאוד גם ככה, ואין סיבה למלא אותן רק עד בחצי. זה כבר יותר דומה לכמות של צ'ייסר.

 

על ארוחת בוקר מאוחרת (או צהריים מוקדמת), שכללה שתי מנות חומוס עם מחלוטה, כולל תוספות ושתייה, שילמנו 50 שקל, מחיר הוגן מאוד.

 

ועכשיו נעבור לשאלה הבלתי נמנעת. האם מדובר בחומוס הכי טעים במדינה? התשובה היא לא. החומוס טעים מאוד, אין טענות, אבל יש במדינה עוד מספר חומוסיות לא פחות טובות וגם יותר צנועות.

 

חומוס אבו-פאוזי, רחוב יונה 5 (מול המשביר)

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות