כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בחזרה לעתיד

הכניסה החדשה לעיר הדמייה: מייזליש-כסיף אדריכלים
הכניסה החדשה לעיר הדמייה: מייזליש-כסיף אדריכלים
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נתניה מציגה: כך תיראה העיר ב-2020

בניין העירייה ישוב למרכז העיר ויהיה בן 15 קומות. הספרייה המרכזית החדשה תהיה מזכוכית. מגדלי ענק ייבנו ברחוב הרצל. ובכיכר העצמאות תקום גבעה מלאכותית שתשקיף לים. כך תיראה נתניה בעוד 10 שנים

שי לוטן 
פורסם: 06.04.10, 07:54

משנים את פני העיר. מי שלא ביקר בנתניה בעשר השנים האחרונות, יתקשה היום להכיר בה אזורים מסויימים. אז איך תיראה העיר בעוד עשר שנים מהיום? "ידיעות נתניה" מביא לכם הצצה אל העתיד, אל שנת 2020. 

 

מי שתכנן את הפרויקטים הוא משרד האדריכלים מייזליש-כסיף, בראשותו של האדריכל אודי כסיף. המשרד שעומד מאחורי תכנון נמל תל אביב החדש מאפשר בחלק מהפרויקטים לתושבים לקחת חלק בעיצוב.

 

בית העירייה

בית העירייה שכן עד לפני כשמונה שנים ברחוב תל חי אך המבנה הישן היה קטן וצר מלהכיל את פעילות העירייה. ראש העירייה, מרים פיירברג, החליטה לחזק את אזור התעשייה החדש פולג ולכן לא הוקם בניין חדש.

 

העירייה שכרה מבנה קיים באזור התעשיי הכולל 7,600 מ"ר, במחיר של תשעה דולרים למטר, לתקופה של חמש שנים, עם אופציה לחמש שנים נוספות, שיסתיימו בשנת 2013.


הדמיית בניין העירייה החדש. כל האגפים ירוכזו במקום אחד

 

כיווון שהבניין היה מראש קטן מדי לכלל פעילות העירייה פוזרו משרדים שונים בעיר. כעת הוחלט להקים בית עירייה חדש, שיוכל להכיל את כל משרדי וצורכי העירייה ולחזור למרכז העיר, לשדרגו ולחזקו.

 

מראש סוכם שהמבנה החדש יהיה מבנה ארכיטקטוני מרהיב, שמתאים לשנות ה-2,000, ויאפשר גם לעובדי העירייה וגם לתושבי העיר תנאי מחיה מהסטנדרט הגבוה ביותר.

 

בניין העירייה החדש, עתיד לקום בין בניין בית משפט השלום בעיר, לבין היכל התרבות, בכניסה לעיר, בתחילתו של רחוב הרצל.

 

על פי התכנון, הבניין העתידי יהיה בן למעלה מ-15 קומות, ויכיל 20,000 מ"ר של משרדים מעל הקרקע, בנוסף לחניונים ושטחי שירות נוספים תת-קרקעיים.

 

"בית העירייה אמור להיבנות בחמש השנים הקרובות", אמר השבוע אדריכל המבנה, כסיף, "והוא יהווה חיזוק משמעותי מאוד למרכז העיר, כחלק ממדיניות חידוש ופיתוח מרכז העיר הוותיק".

 

"תחילה תוכנן בניין שטוח יותר, שלא יכול היה להכיל את כל פעילות העירייה, אולם עם הזמן הוחלט להתייעל ולרכז את כל פעילות העירייה בבניין, ולכן הוחלט להגביהו".

 

הספרייה החדשה

כיום פועלות בנתניה שש ספריות, שאף אחת מהן לא גדולה במיוחד. הרעיון בהקמת הספרייה המרכזית הוא לרכז את ההיצע שבכל הספריות העירוניות, ובעיקר אלו השוכנות במרכז העיר, בספרייה אחת גדולה.

 

בניין הספרייה החדש יוקם בין בית העירייה החדש לבין בית המשפט. מדובר במבנה ארכיטקטוני מרהיב, נמוך יחסית, עשוי זכוכית ובעל כיפת זכוכית שקופה, שתאיר את פנים הבניין.


הדמייית בניין הספריה החדש. לבן או אדום

 

כרגע יש שתי חלופות לצבע המבנה - לבן או אדום, והקוראים מוזמנים להמליץ לעירייה על הצבע המועדף עליהם. על פי האדריכל, אודי כסיף, המבנה עתיד להיות בגודל של כ-4,000 מ"ר, ולשמש כמרכז מדיה עכשווי ומתקדם.

 

הספרייה, בניגוד לספריות הקיימות כיום בעיר, תכיל מגוון ספרים עצום, לצד אמצעי מדיה אחרים מתקדמים יותר, כגון סרטים, קבצי אינטרנט, קלטות שמע, דיסקים ועוד.

 

"מבנה הספרייה ישלים את מרכז התרבות של העיר, לצד מרכז המוזיקה (הקונסבטוריון), היכל התרבות העירוני, בית העירייה ובית המשפט", מסכם כסיף.

 

הדאון טאון

בעלי מקצוע רבים העבירו את עסקיהם מרחוב הרצל, הרחוב הראשי של העיר המכוער, הצפוף והמוזנח, לאזורי התעשייה ובעיקר לפולג.

 

גם תושבי העיר חונים באזורי התעשייה ומבצעים שם את קניותיהם. העסקים במרכז העיר נפגעו קשות וכעת מנסה העירייה להחיות את האזור מחדש.

 

בטווח הקצר מדובר בשינויים מינוריים אך מהותיים בראייה לטווח ארוך. אין מדובר רק בהחלפת התשתיות, הרחבת המדכרות והפעלת שאטלים

אלא בבניית מגדלי זכוכית גבוהים, בעלי חניוני ענק.

 

העירייה תעניק זכויות בניה נוספות לבעלי מגרשי רכב ובעלי בתים נמוכים בכדי לעודד אותם להקים מגדלים. לשם עתידים לחזור בעלי העסקים הצעירים.

 

"בהדמיות נראה מרכז העיר כפי שהוא חזוי להיראות בעוד כעשור", מסביר כסיף. "המגדל בצד ימין הוא בית העירייה החדש, ושאר המגדלים הם מגדלים מתוכננים ממש".

 

"התמונות הן חלק מחשיבה כוללת העומדת על חשיבותו של מרכז העיר כמוקד לעוצמת העיר ושגשוגה, תוך שהוא מהווה מוקד למגורים ופעילות עסקית אינטנסיבית".

 

מדרחוב הרצל

כיום, מדרחוב הרצל וכיכר העצמאות נראים בדיוק כמו שנראו לפני כ-20 ו-30 שנה. שני המתחמים מחברים בין רחוב הרצל לחוף הים, ויש להם פוטנציאל להפוך לפנינה של העיר.

 

הרעיון הוא ליצור מרחב פתוח יותר וירוק יותר גם במדרחוב הרצל, שיהפוך לשדרה עם עצים, וגם בכיכר העצמאות, בה יינטע מעין חורש קטן.

 

האזור הקרוב יותר לים בכיכר העצמאות ישונה באופן דרמטי. דרום מערבית לבימת המופעים הנוכחית תיבנה "גבעת הים". הגבעה המלאכותית תשמש גם כפינת חמד לישיבה ושיזוף, וגם כמגרש משחקים לגלגיליות וסקייטבורד.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות