כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
למי שייך השם?

יקנעם. שם מבוקש צילום: שרון צור
יקנעם. שם מבוקש צילום: שרון צור
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

יקנעם מציגה: המלחמה על השם

במושבת יקנעם זועמים על כך שעיריית יקנעם עילית מנכסת לעצמה את השם יקנעם. יו"ר הוועד המקומי פנה למשרד רה"מ כדי לאכוף את השמות הרשמיים. עיריית יקנעם עילית: "השם יקנעם ללא תוספות נזכר כבר במקורות"

יואב עציון 
פורסם: 18.03.10, 07:53

במושבת יקנעם טוענים כי עיריית יקנעם עילית מנכסת לעצמה את השם יקנעם, על אף שזה שייך רשמית למושבה. יו"ר הוועד המקומי, שמוליק מדר, פנה לוועדת השמות במשרד ראש הממשלה, על מנת שזו תכריע בסוגיה. הממונה על ועדת השמות הממשלתית מגבה את טענות חברי המושבה, ומבטיח כי גוף שלא יעשה שימוש בשמות הרשמיים יטופל על פי הנהלים הממשלתיים.

 

הממונה על ועדת השמות הממשלתיים, רון קנטור, הגיב לפנייתו של מדר, ואמר כי ועדת השמות קבעה את השם "יקנעם" למושבה יקנעם, ואת השם "יקנעם

עילית" לעיר הגובלת בה. שמות אלה, מסביר קנטור, מחייבים את כל הגופים הממשלתיים כולל משרד הפנים, מע"צ, מיפוי ישראל, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה וכל גוף רשמי אחר.

 

מעיריית יקנעם עילית נמסר בתגובה: "עד שנת 1967 הייתה יקנעם רשות מקומית אחת אשר כללה הן את המושבה שלרגלי הגבעה והן את היישוב שהוקם על גבעות יקנעם. בשנת 1967 הוחלט על הפרדת המושבה מהיישוב, שהוכרז כמועצה מקומית נפרדת באופן סטטוטורי, ולימים כידוע התפתח והוכרז לעיר ואם בישראל.

 

"השם יקנעם (ללא תוספות) נזכר במקורות ומתייחס לתל יקנעם אשר נמצא בשטח השיפוט של העירייה וכן אף חלק מבתי המושבה עצמה. לפיכך, אין זה אלא טבעי שהשם יקנעם ללא כל תוספות שגור בפי הציבור, בקשר לעיר. אף ועדת השמות אשר התרשמה מהקשר בין השם יקנעם ובין העירייה הציעה מספר חלופות, ביניהן 'קרית יקנעם' .

 

עוד נמסר: "הואיל ויש הבדל ניכר בגודל ובפיתוח ובתיעוש בין יישובנו שהתפתח לעיר ובין המושבה, אין כל חשש שמישהו יבלבל בין השניים. לא ברור על מה קם חששה של המושבה או של הוועד המקומי. אם יש מי שצריך לחשוש מבלבול כלשהוא הרי זו העירייה, ותמוה שהוועד עוסק בזוטי דברים. יצוין כי במסמכים הרשמיים של העירייה ובשילוט ובמענה נזכרת השם הרשמי יקנעם עילית".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות