כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אשרי המאמין

תגיע תוך כמה שנים (אילוסטרציה) צילום: הרצל יוסף
תגיע תוך כמה שנים (אילוסטרציה) צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הצהרה ממשלתית: רכבת לכרמיאל עד 2015

לשר ישראל כץ, שביקר היום בכרמיאל, היתה בשורה נוספת: כביש חוצה ישראל עד צומת כברי ייפתח עוד בשנת 2014

גלית פרי 
פורסם: 02.03.10, 14:49

בישיבה שכינס שר התחבורה, ישראל כץ, עם ראשי הערים הצפוניות, עם מנכ"ל כביש חוצה ישראל ומנכ"ל רכבת ישראל, היום (שלישי) בכרמיאל, נימק השר את תוכנית התשתיות, את אורכן של התשתיות, את העלויות ואת תזמון סיום הפרוייקטים.

 

לפי דבריו של השר כץ, הארכת כביש חוצה ישראל (כביש 6) מיקנעם ועד קיבוץ כברי יושלם עד לשנת 2014. קו הרכבת שיניח תשתית למסילה בת 23 ק"מ

בין עכו לכרמיאל יושלם עד לשנת 2015. קו הרכבת הראשון שיעבור למתכונת רכבת חשמלית (הכוונה איננה לרכבת הקלה אלא לאמצעי אנרגיה להנעת הרכבת) יהיה הקו שיעבור בין כרמיאל לתל אביב.

 

בהמשך, לאחר סיום הפרוייקט הזה יונחו מסילות לרכבת הכבדה שיצאו מכרמיאל ויעברו דרך ראש פינה ועד לקריית שמונה. השר כץ: "מדובר בהכרעה אסטרטגית אמיתית של מדינת ישראל. צפון הארץ ודרומה הם חלקים מרכזיים במדינת ישראל. נסיעה מכרמיאל לתל אביב תארך 86 דקות ברכבת".

 

גם נציג כביש 'חוצה ישראל' פרש את תוכניות הכבישים: "נמשוך כביש מצומת כברי בצפון ועד צומת הנגב בדרום. כעת מבוצע קטע מיקנעם ועד לצומת סומך".

 

ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר שאירח את הישיבה באולם הישיבות של לשכתו אמר: "בשורה כזו לא היתה פה מעולם. חלמנו שנים רבות לפתוח את הגליל למרכז הארץ. אין ישוב בגליל שלא ייהנה מהנגישות הזו למרכז הארץ. זוהי בשורה בלתי רגילה. אנחנו יוצאים מהישיבה הזו עם תקווה ואופק חדש".

 

תכנון רכבת עכו-כרמיאל נמצאת בשלבי תכנון סופיים. תחילת ביצוע העבודות יחל ב 2011 ויסתיים ב 2015. העלות תעמוד על 3.4 מיליארד שקל.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות