כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
טעון שיפור

אילוסטרציה צילום: index open
אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

החוקרים לא התרשמו מאתר עיריית אילת

מחקר שנערך באוניברסיטת תל אביב בדק את אתרי האינטרנט של 88 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. האתר של עיריית אילת הגיע למקום ה־34 עם 29 נקודות. "כסף הוא לא שם המשחק", אמרה עורכת המחקר

עודד בר־מאיר 
פורסם: 28.02.10, 12:57

לפני כשלוש שנים התקבל התיקון לחוק העיריות, שמחייב רשויות מקומיות בהקמת אתר אינטרנט נגיש לציבור תושבי הרשות. על פי החוק, באתר ייכללו פרוטוקולים של דיוני הרשות ופרטים על חוקי עזר שונים. זאת מתוך מגמה של שקיפות והגברת הקשר בין הרשות המקומית לתושביה. עם זאת, מתברר שבלא מעט רשויות מקומיות מתייחסים לתיקון בגדר המלצה בלבד.

 

הדוקטורנטית רונית פוריא־לוקאץ' מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, בהנחיית פרופ' ניב אחיטוב ופרופ' פיליפ עין־דור עשתה מחקר בדיוק בנושא זה. לפי הממצאים שהוצגו בשבוע שעבר במסגרת כנס איגוד האינטרנט השנתי, אין בהכרח קשר בין הדירוג הכלכלי־חברתי של הרשות המקומית ובין רמת אתר האינטרנט של הרשות.


אתר עיריית אילת - במקום ה-34

 

המחקר בדק 88 עיריות ומועצות מקומיות ברחבי הארץ, ביניהן אילת. הקטגוריות שנבחנו במסגרת המחקר היו: רמת השירותים המקוונים (תיק תושב, מספר טפסים להורדה, מספר טפסים מקוונים, מספר תשלומים מקוונים), מידע ומאגרים, קשר עם הציבור (דואר אלקטרוני, פורומים, ניוזלטר), ונגישות (תמיכה בדפדפנים ושפות שונות).

 

מהמחקר עולה כי אתר האינטרנט המוניציפלי של עיריית אילת נמצא במקום ה־34 עם 29 נקודות. אילת נמצאת במקום החמישי במדד החברתי־כלכלי במחקר,

כמו נצרת עילית ונתניה, כאשר במקום הראשון נמצאים יישובים כמו סביון ועומר, ובמקום האחרון יישובים זרזיר וג'לג'וליה. האתר הטוב ביותר, כך על פי המחקר, נמצא בעיריית ראשון לציון, שזכתה לניקוד משוקלל של 75.

 

"כסף הוא לא שם המשחק", אמרה פוריאן־לוקאץ'. "על פי רוב, אתר האינטרנט של הרשות המקומית הוא פרי יוזמה ותושייה של אדם אחד, משוגע לדבר, כאשר אותו אדם הוא גם המתכנת, גם עורך התוכן, גם זה שרץ בין מחלקות העיריה או המועצה ומלקט את החומר שהוא מעלה באינטרנט לטובת האזרח".

 

"בהרבה מקרים הוקמו אתרי האינטרנט האלה יש מאין ובתקציבים דלים. חשובה גם מודעות של ראש הרשות המקומית וראשי אגפים ברשות המקומית לנושא הזה. הרושם שלי היה, כי ברוב יישובי הנגב שנכללו במחקר, אתרי האינטרנט של הרשות המקומית הוקמו בעשר אצבעות על־ידי משוגעים לדבר", הוסיפה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות