כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שופינג בשכונה

קניון הקארדו. "אנשים רוצים קפה ליד הבית" צילום: אבי מועלם
קניון הקארדו. "אנשים רוצים קפה ליד הבית" צילום: אבי מועלם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ראשל"צ: קניון ליד הבית

מנכ"ל חברת "בנייני יושקו", יהודה שגיב, מאמין שיש יתרון לקניון שכונתי והוא חנך כבר את השני בראשל"צ. "לאנשים קשה לנסוע רחוק עם הילדים והנכדים. הם רוצים קניונים ליד הבית"

חזי דרקסלר 
פורסם: 01.03.10, 08:45

נפתח השבוע: חברת "בנייני יושקו" חנכה השבוע את הקניון השכונתי השני שבבעלותה בראשל"צ - קניון הקארדו. המנכ"ל יהודה שגיב רואה בבניית קניונים שכונתיים את העתיד בשוק שטחי המסחר בעיר. לרגל פתיחת הקניון החדש הוא אמר: "לאנשים קשה לנסוע רחוק, עם הילדים והנכדים. הם רוצים קניונים

ליד הבית. אם הקניון השכונתי מציע להם אטרקציות מגוונות וחנויות מותגים, אין לתושבים סיבה לנסוע לקניון גדול".

 

שגיב לא חושש מסניף "איקאה" שייפתח בחודש הבא. גם עיר הסרטים "סינמה סיטי", שתיפתח בשבועות הקרובים, לא מדאיגה את הקבלן שבנה כ-1,000 יחידות דיור בעיר. "בהתחלה כולם ילכו למרכזי הקניות הללו, אבל לא יחלוף זמן רב עד שהתושבים יחזרו לשבת בקניון השקט והמוכר ליד הבית", הוא אומר.

 

האם אתה אומר את זה מניסיון, או שזו תקווה?

"קניון 'הבאר' שבבעלותי קיים כבר עשר שנים והוא הוכיח את עצמו. לכן החלטתי לפתוח קניון שכונתי נוסף. לא רק בראשל"צ, אלא בכל הארץ קיימת מגמה לחזור לקניונים ולמרכזי הקניות השכונתיים. אנשים רוצים לשתות קפה ליד הבית".

 

איך אתה בוחר את השכונה שבה נבנה הקניון?

"הניסיון מוכיח שככל שהמצב הסוציו-אקונומי של תושבי בשכונה עולה, כך הם פחות מחפשים את הקניונים הגדולים בפאתי העיר, שבהם אולי הם יחסכו כמה שקלים. הזמן שלהם יותר יקר מהחיסכון".

 

שגיב לא מתיימר להחליף את הקניונים הגדולים. הוא גורס שהם לא מתחרים שלו, אלא נמצאים בתחום אחר. "הקניונים הגדולים מושכים קליינטים מערים אחרות ואנחנו מתבססים על תושבי השכונות במערב ראשל"צ. לקניונים שלי לא באים אנשים מחולון ובת-ים", הוא אומר.

 

מה היית ממליץ לראש העירייה דב צור לבנות בשטח שיתפנה בצריפין?

"הרעיון של צור לבנות במקום שטחי מסחר והיי-טק הוא טוב. אבל צריך גם מסחר, גם היי-טק וגם מגורים. אחרת הצעירים יברחו מהעיר והיא תהפוך לעיר זקנה. זו לא המטרה של אף אחד. גם לא של דב צור. בסוף כולם יגיעו למסקנה שצריך לבנות יותר דירות לצעירים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות