כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עזרה מתלמידים

זאב דגני צילום: מיכאל שטינדל
זאב דגני צילום: מיכאל שטינדל
 
גבי אשכנזי צילום: ירון ברנר
גבי אשכנזי צילום: ירון ברנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

התלמידים לרמטכ"ל: אל תשפוט את המנהל שלנו

200 מתלמידי גימנסיה הרצליה שלחו לרב אלוף גבי אשכנזי מכתב תמיכה במנהל בית הספר, פרופ' זאב דגני. זאת, בתגובה לביקורת שהושמעה על כך שסירב להכניס קצינים לבית הספר

מירב שלמה-מלמד 
פורסם: 22.02.10, 07:50

תלמידי הגימנסיה הרצליה בתל אביב ראו איך בשבועות האחרונים מותקף מנהלם, שסירב להכניס לבית הספר קציני צה"ל, והחליטו לא לשתוק יותר. השבוע חתמו 200 מהם על מכתב תמיכה בפרופ' זאב דגני, שנשלח ללשכת הרמטכ"ל, ובו הם מבקשים מגבי אשכנזי: אל תשפוט אותנו בצורה נוקבת מבלי לדעת את כל הנתונים.

 


יוזמי המכתב: בעד המנהל, בעד בית הספר (צילום: בני דויטש)

 

לפני כחודש יזמו צה"ל ומשרד החינוך פרויקט משותף בשם "דרך ערך", שבמסגרתו אמורים להגיע קצינים לבתי הספר ולדבר על החשיבות בהתגייסות לצה"ל. דגני סירב להשתתף בפרויקט בטענה כי "מקומם של הקצינים בצבא, ומקומם של המחנכים בכיתה".

 

התגובות לא איחרו לבוא. כלי התקשורת ביקרו, דגני קיבל מכתבי איומים על חייו והרמטכ"ל, לשעבר תלמיד בגימנסיה, אמר באחד מסיוריו בדרום כי הוא

"מתבייש בבית הספר שבו למד". דגני לא חשב לרגע לסגת מעמדתו, וזכה לגיבוי גם מראש העירייה, רון חולדאי.

 

השבוע הצטרפו אליו 200 תלמידי שכבה י"ב, שהביעו את מחאתם במכתב ששלחו לרמטכ"ל ודרשו ממנו לעמוד לצידו של דגני במקום לתקוף אותו. "אנו כותבים לך במטרה לתקן את הרושם המוטעה שקיבלת כלפי בית ספרנו והמנהל העומד בראשו", כתבו התלמידים. "יש לנו כמה פרטים שאולי משנים את הקביעה הנוקבת שלך כלפי ניהול בית הספר: בשנה שעברה יצאנו לשבוע גדנ"ע, אשר מתקיים בכל שנה לתמידי כיתות י"א, ואף נהנינו. אחוזי הגיוס בבית ספרנו גבוהים מאוד, למרות הסטיגמות המרחפות מעל ראשינו כתל אביבים.

 

"בבית ספרנו שלושה חיילים שמלווים אותנו כבר שנתיים ומעבירים לנו שיעורים בנושא צה"ל. מגמות שונות עוברות כבר כמה שנים הדרכה צמודה ליחידות מסוימות בצבא, ביניהן מגמת ערבית, שבה מתקיים שבוע גדנ"ע מיוחד משל עצמו. לא פעם עברנו שיעורי חינוך מגוונים לגבי הצבא עם מחנכינו, שכללו נושאים כמו השתמטות, קשיים ועוד".

 

עוד ציינו השמיניסטים במכתבם כי "למרות שהמנהל מסרב להכניס קצינים לבית הספר, אין זה אומר שלא עברנו פעילויות רבות ומגוונות אחרות שדנות בנושא. אמנם בית ספרנו ביקש שלא להשתתף בפרויקט אחד, אך הוא עושה רבות למען עידוד לשירות משמעותי.

 

"אנו רואים בדגני אדם אשר משקיע את מרב המאמצים למעננו ולמען עתידנו. הוא אדם טוב לב, מקשיב, עוזר, תומך, מקדם, יוזם ובעיקר אנו רואים בו אדם שמאמין בנו, בנוער — דבר שבשבילנו חשוב מאוד. מכאן נבקש שלא תשפוט אותו ואת דרך ניהולו בצורה כל כך נוקבת. כמו שאנו עומדים מאחוריו ותומכים בו, מתוך אמונה ואהבה ענקית, אנו מצפים שאתה, כבוד הרמטכ"ל, תעמוד לצידו, כי אין כמונו היודעים כמה פעולות נעשו בבית ספרנו במטרה לקדם את נושא הגיוס המשמעותי וכמו כן, אנו מאמינים שהנתונים מדברים בעד עצמם".

 

"קראנו את הכתבות על דגני ונוכחנו לדעת שהן אינן משקפות את המציאות", מסבירה התלמידה עדי אשכנזי, מיוזמות המכתב. "חשבנו שצריך לעשות משהו יחד כולנו ולנקוט פעולה מסוימת, כי אסור להיות אדיש למה שקורה. העליתי את הרעיון של המכתב, ניסחנו, החתמנו כמה שיותר תלמידים ושלחנו. טרם קיבלנו תגובה. אין לנו שום ציפייה מהרמטכ"ל, רצינו להשמיע לו את דעתנו".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 17 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות