כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
טו בשבט במשגב

יעבר הגאווה (ארכיון) צילום: רוני שיצר
יעבר הגאווה (ארכיון) צילום: רוני שיצר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ארוע ביער הגאווה בוטל בגלל ביטוח

בקהילה טוענים שאחרי הרצח במועדון בר-נוער, מסרבות חברות הביטוח לבטח אירועים שלהם. לכן בוטל ארוע נטיעות ארצי שמתקיים כבר שבע שנים, לכן מתוכנן ארוע מחאה נגד חברות הביטוח ביום שבת

נדב מאיוסט 
פורסם: 04.02.10, 15:22

רגע לפני קיומו של אירוע הנטיעות השנתי ביער הגאווה שבתובל, נאלצו המארגנים לבטל את האירוע בשל התנגדות חברות הביטוח לבטח את המשתתפים. כעת הם מתכננים מחאה בדמות מסיבה של הקהילה הגאה שתתקיים, במקום מחר, יום שבת, ללא ביטוח לנוכחים.

 

בחודשים האחרונים אנו קוראים רבות על סכסוכי הקהילה הגאה עם חברות הביטוח השונות, אשר מאז מקרה הרצח ב"בר-נוער" מסרבות לבטח את פעילויות הקהילה. לאחרונה סירבה חברת הפניקס לבטח את הנוער הגאה, והשבוע ניתנה הסכמת הראל לבטח את העניין.

 

אירוע הנטיעות היה אמור להתקיים בט"ו בשבט שחל בשבת שעברה, ומהווה אירוע מסורתי המתקיים זו השנה השביעית ברציפות. בחברות הביטוח סירבו לבטח גם את האירוע הזה והתכנון בוטל. במקום זאת הוחלט לארגן מחאה ביער הגאווה.

 

בהזמנה למסיבה נכתב: "כולם מוזמנים – אנשים ונשים מכל הצבעים, הסוגים, המינים, הלאומים והמגדרים. גם כאלה שלא עברו ועדת קבלה".

 

במסגרת האירוע מתוכננת יציאה ממרכז הארץ בשמונה בבוקר, נסיעה משותפת לכיוון הגליל ושם מסיבת יער כשעל המוסיקה יהיה דניאל מריומה. עלות הכניסה

תהיה בסך הכל 50 שקלים ומאות המשתתפים הצפויים להגיע ייהנו מפונצ', נטיעות, תה צמחים בחינם, דוכני אוכל ושתייה. בנוסף, יישאו דברים פעילים אשר אירגנו את האירוע.

 

ברוך אורן מעמותת שישה צבעים: "כאות מחאה על הביטוח של פעילות הנוער ושל האירוע בפרט, החלטנו לעשות מסיבה בלי ביטוח. יגיע כל מי שחשוב לו למחות על ההכתבה הזו של החברות שמבקשות לקבוע איזה אירוע יתקיים ואיזה לא, זה מפלה וגזעני. המקום הנכון ביותר למחות נגד חברת הביטוח שלא מוכנה לבטח את טקס הנטיעות הוא יער הגאווה.

 

"בישראל של 2009 שנאה יכולה להרוג. אנשים לוקחים על עצמם את האחריות להגיע לאירוע שהוא לא מבוטח. אין המדובר בהפגנה לא חוקית אלא במסיבה, הנערכת בשטח רשות מקומית ומקבלת את כל האישורים. בסך הכל, כל מי שמשתתף לוקח על עצמו את האחריות שהמסיבה לא מבוטחת".

 

אורן הסביר את סמליות האירוע המתוכנן: "אנחנו נפגשים ביער הגאווה, וכמו כל אזרח שחוגג את חג הנטיעות, אנחנו עושים את זה במקום ייחודי לנו. מושך אנשי ציבור. יש קהילה גאה בכל הארץ, גם בגליל. נוטעים עץ מתוך כוונה להנות ממנו הרבה זמן, כך הקהילה רוצה להשתקע במדינה ולהרגיש בבית בכל המדינה".

 

יצוין כי אם עד יום שבת תתקבל תשובה חיובית לגבי ביטוח אירוע הנטיעות, תבוטל המסיבה ויתקיים אירוע הנטיעות כמתוכנן. אם לא – תתקיים המחאה והציבור יתבקש לחתום על עצומה שתועבר למפקח על הביטוח.

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 33 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות