כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מיטל להבי

מיטל להבי צילום: מיכל מור חיים
מיטל להבי צילום: מיכל מור חיים
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

פארק קרית ספר: כן, זה קורה

השבוע בראיון רדיופוני בתוכנית של אורלי וילנאי וגיא מרוז נשאלתי - אז מתי יהיה לנו פארק בלב העיר? ועניתי - רבותיי זה עומד לקרות , אבל נדרשת עוד קצת סבלנות כדי שזה יקרה נכון...

 

אכן בהחלט אפשר שכבר מחר בבוקר יעלו הדחפורים על השטח ויהיו קצת נטיעות פה ושם, וגם אקרשטיין בשוליים, אבל לא לזאת אנו מייחלים.

 

מזה שנים דורשים תושבי מרכז תל אביב להקים פארק בלב העיר בעתודת הקרקע הציבורית שנותרה באיזור - רחוב קריית ספר, יהודה הלוי ולינקולן. בשנת 2009 החליטה סוף סוף מועצת עיריית תל אביב יפו על קידום תוכנית שתבטיח את עתידו של כל השטח, בן מעל ל-20 דונמים, לייעודיים ציבורים פתוחים ירוקים ובנויים.

 

השטח שייך כיום למינהל מקרקעי ישראל ופינויו והקצאתו למטרת פארק ומבני ציבור מקודמים בהסכמה עם המינהל, שיקבל בתמורה זכויות בנייה בשטח חלופי.

 

כבר היום יש הרבה סיבות לבקר בשטח של קריית ספר. בכל שבוע קורת שם התרחשות קהילתית אחרת. פעם זה הדרכה בקפוארה ופעם אחרת זה שוקחתן. נוצר

שם הווי אקטיביסטי שזיכה את הפארק בשמו – פארק דמוקרטי ואקולוגי. והשם של הפארק מצביע על האופן שבו יש לקדם את הקמתו באופן דמוקרטי, בשיתוף ציבורי ואקולוגי, קרי בשימוש מקסימלי של הטבע העירוני והקהילה המקומית המצויים במרחב.

 

אנחנו עדיין צריך לאשר את התב"ע, תוכנית בניין עיר, בוועדה המחוזית וזאת כדי שמעמדו של השטח יובטח לעתיד כשטח ציבורי בקצתו בנוי וברובו ירוק, למען הדורות הבאים. במקביל צריך לקדם תוכנית שתאפשר את פיתוחו של השטח באופן מיידי, על פי הזמינות של הקרקעות המתפנות ובהתאמה לתוצאה הסופית שאליה רוצים להגיע.

 

בשלב המיידי חובה עלינו לייצר תהליך של שיתוף ציבור, כדי לקדם את תהליך התכנון הנדרש ואפילו תהליכים של תפעול וישום ביחד עם התושבים, כאשר בתקופת הביניים אנחנו צריכים לאפשר ולעודד את ההתרחשויות הקהילתיות המתרחשות במקום ולהתייחס אליהן כחלק ממעבדה של תהליך שיתוף נכון שבמסגרתו אנו גם נבחן הלכה למעשה מה עובד עבור הקהילות בסביבת הפארק בפרט ותושבי העיר בכלל.

 

גדולתו של פארק קריית ספר לכשיקום היא בהיותו עתודת קרקע סביבתית חשובה עבור כל מרכז העיר ומיקומו במזרח לב העיר ייצר איזון שנדרש כל כך באזור לירוק בינות לכל שמלות הבטון.

 

חזון הפארק בעיני ייזקף תמיד לזכותו של האקטיביזם התל-אביבי, במקרה הזה למובילות של מיכל ברז"ל כהן, שחלמה את הפארק עוד לפני 15 שנה ושידעה להניע רבים ובהם גם אותי, לעשות למענו.

 

הקמתו של הפארק, תתפלאו, תהיה בזכותה של מועצת חולדאי השלישית, שהצביעה בעד וגם תממש ולשמחתי אני מוניתי להוביל את התהליך הדמוקרטי של שיתוף הציבור בתכנון ההקמה של הפארק. בשידור התחייבתי שבעוד שנתיים נפרוש שמיכה על דשא ונמצא מרגוע ושקט בפארק קריית ספר.

 

עיר היא כמו אורגניזם חי. גדילתה והתפתחותה תלוייה בכיוונים שאנו מתווים לה. פארק קריית ספר יהווה אחד מהויטמינים החיוניים לבריאות – גם ריאה ירוקה, וגם גינה שכונתית. מרחב ציבורי ראוי לכולנו. נוכל להנות לא רק מאיכות סביבה אלא גם מחיי קהילה. בקיצור עוד צעד בדרך לעיר שטוב יותר לחיות בה.

 

  • מיטל להבי היא סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ויו"ר סיעת מרצ בעיר

 

 


מאת: מיטל להבי | 08:01 | הגיבו 3 תגובות
שלחו קטע לחבר  |  קראו תגובות |  הוסיפו תגובה | 

פורמט להדפסההדפס כתבה  

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות