כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הדחה כשרה?

הרב אבוחצירא והרב ויצמן
הרב אבוחצירא והרב ויצמן 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הרב הספרדי הראשי נגד ראש מחלקת הכשרות

הרב הראשי הספרדי של חיפה, שלמה שלוש, מבקש להדיח את ראש מחלקת הכשרות בעיר, הרב דוד אבוחצירא, משום שלטענתו האחרון אינו ממלא כראוי את תפקידו

טלי ליבמן ודורון סולומון 
פורסם: 26.01.10, 08:02

גורמים בלשכת שר הדתות, יעקב מרגי, פנו ליו"ר המועצה הדתית בעיר, הרב אבי ויצמן, בבקשה להדיח את ראש מחלקת הכשרות בחיפה, הרב דוד אבוחצירא, זאת לבקשת הרב הראשי הספרדי של העיר, שלמה שלוש.

 

לטענת הרב שלוש, כפי שעולה במכתב של הרב שהעתקו הגיע ל"ידיעות חיפה", לדעתו הרב דוד אבוחצירא, לכאורה, אינו ממלא כראוי את תפקידו כראש מחלקת

הכשרות בעיר. מתוך המכתב עולים בין היתר כעס ותרעומת של הרב שלוש על ביקור שערך לא מכבר הרב אבוחצירא בבית המטבחיים, אשר נמצא בפיקוחו של שלוש.

 

בתגובה למכתב שהגיע מלשכת שר הדתות ליו"ר המועצה הדתית בעיר, הרב אבי ויצמן, שיגר הרב ויצמן מכתב לרב הראשי הספרדי של העיר, שלמה שלוש. ויצמן מבקש מהרב שלוש שימציא מכתב עם נימוקים מדוע לדעתו יש לפטר מתפקידו את הרב דוד אבוחצירא וזאת, לדברי ויצמן, כדי שיוכל להעלות את העניין בישיבה הקרובה של המועצה הדתית, שהתקיימה ביום ראשון האחרון.

 

יש לציין, כי הרב ויצמן ציין במכתבו כי הוא עצמו מעריך מאוד את עבודתו של הרב אבוחצירא וגם רואה מקרוב את התמסרותו לעניין הכשרות בעיר. עוד הוסיף ויצמן, כי הרב אבוחצירא נבחר לתפקיד על ידי ועדה ועל ידי המועצה הדתית והרבנים הראשיים לחיפה פה אחד, ללא מתנגדים או נמנעים.

 

הרב דוד אבוחצירא הופתע לגלות את כל הכאוס והתרעומת עוד בטרם הספיק לכהן בתפקיד חודשיים ימים. במכתב תשובה לרב שלוש הוא כותב כי בזמן הקצר שהוא נמצא בתפקיד הוא נפגש עם ראשי המדורים ויצא לא מעט פעמים לשטח. בין יתר המקומות בהם ביקר מתוקף תפקידו, הרב דוד אבוחצירא הגיע גם לבית המטבחיים ושם גילה כי הרב המשגיח בפועל שוהה בחו"ל ועוד דברים שמצא לדעתו לכאורה כלא ראויים.

 

הרב אבוחצירא אמר ל"ידיעות חיפה" כי מאז מונה לתפקידו לא אחת הרב שלוש מעלה טענות בעניין עבודתו. הדברים מקבלים חיזוק מתכתובת בין השניים, שהעתקים ממנה הגיעו למערכת "ידיעות חיפה". "אחרי ההשתלחויות של הרב כלפיי", כותב הרב אבוחצירא, "מצאתי לנכון להעביר את הדוח עליו שוחחתי עימו בעל פה, גם לגורמים הרלוונטיים כדי שיידעו במי מדובר", כתב אבוחצירא.

 

מלשכתו של שר הדתות, יעקב מרגי, נמסר כי השר לא מינה ולא פיטר את הרב דוד אבוחצירא והוא לא מתכוון להתערב בהליך של המועצה הדתית בחיפה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות