כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
טובלים לעתיד

מקווה. חידושים לוהטים צילום: הרצל יוסף
מקווה. חידושים לוהטים צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מקווה - הדור הבא!

המקוואות בירושלים נכנסים למאה ה-21. דלתות אוטומטיות בכניסה אמורות להקל על הבלניות ועל הנשים הטובלות ולהגדיל את הרווחים. הבעיה – בדרך נמנעת הכניסה מעגלות תינוקות, מנכים ואפילו מנשים שמנות מדי

ארי גלהר 
פורסם: 25.01.10, 07:52

בכניסה למקוואות בירושלים הוכנסו בתקופה האחרונה לשימוש מכשירי תשלום אוטומטיים. גורמים בכירים במועצה הדתית מסבירים שהצורך נוצר בעקבות מקרים שבהם בלניות לקחו חלק מהכסף לכיסן, וטעויות אנוש שגרמו הפסדים למועצה.

 

בין התוספות החדשות ניתן יהיה מעתה לשלם במכונה גם בכרטיס אשראי, וכמובן בשטרות ובמטבעות ולקבל קבלה אוטומטית. במועצה מבטיחים כי "המתקן נמצא כעת בבדיקת הרצה, ובינתיים ניתן להיכנס גם בדרך הישנה", אומרים במועצה.

 

לדברי גורם בכיר במקוואות, מאז התקנת המכשיר חל גידול של 20 אחוז ברווחים בכמה מהמקוואות, דבר שמעלה את האפשרות שלפני כן מישהו לקח את הרווחים לכיסו. כמו כן הוא מציין שמעתה יוקל גם לבלניות, שיותר לא יצטרכו לקחת את הכסף הביתה בסוף היום.

 

מנגד טוענים המקטרגים שמעתה נשים שאין להם כסף לא תוכלנה לטבול במקווה כדרישת ההלכה. במועצה משיבים אומרים כי חשבו גם על זה והתקינו במכשיר
מנגנון שמאפשר לו להוציא שטר חוב ולמסור אותו לבלנית.

 

אבל לא כולם מרוצים. אחת מבאות המקווה בגבעת שאול מספרת ששכנתה, שהיא אישה כבדת משקל, נתקעה שעה ארוכה בדלת המסתובבת הצרה של המתקן. "במשך יותר מרבע שעה היתה האישה תקועה בדלת בלי יכולת לזוז. גם כשהטכנאי הגיע לקח לו עוד עשר דקות לשחרר אותה", היא מספרת. בינתיים נוצר תור ארוך בכניסה למקווה, שכן זה היה פתח הכניסה היחיד למקום. חלק מהנוכחות ויתרו לגמרי על הטבילה וחזרו בלית ברירה לביתן.

 

זה אינו המקרה היחיד: נשים רבות מספרות שהדלת האוטומטית, שנועדה להקל עליהן, הפכה למפגע בלתי נסבל. לטענתן, גם נשים בהריון שמגיעות לטבול מתקשות לעבור בדלת האוטומטית.

 

במקרה אחר מספרות הנשים שאישה שהגיעה למקווה עם עגלת תינוק הצליחה להיכנס איתה רק אחרי מאמץ ניכר. קורבן אחר של הדלתות היתה ילדה הסובלת משיתוק מוחין ונזקקת לכיסא גלגלית. הבלניות התקשו להעביר אותה בדלת האוטומטית, ולבסוף היא ואמה נאלצו לחזור על עקבותיהן.

 

במועצה הדתית אומרים שהם אינם שמרטפים ושנשים שמביאים תינוקות למקווה מוסיפות נטל על הבלניות, שצריכות להרגיע את התינוקות הבוכים. עוד מסבירים שם שיש למועצה מקווה מיוחד לנשים נכות, עם מעלון שמסייע להן בטבילה, ושם לא הותקן מכשיר כניסה. 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 25 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות