כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מתנגדים מבית

מצפה בגליל צילום: דורון גולן
מצפה בגליל צילום: דורון גולן
 
ראש מועצת משגב, רון שני צילום: דורון גולן
ראש מועצת משגב, רון שני צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עצומת תושבים נגד חוק ועדות הקבלה ליישובים

יוזמי העצומה האינטרנטית יוצאים נגדהצעת חוק ועדות הקבלה, ומביעים מחאה גם נגד ראש מועצת משגב, רון שני, שסיפר שהמועצה היא בין יוזמי החוק. שני: "אינטגרציה כפויה לא תחולל שום תהליך חיובי"

נדב מאיוסט 
פורסם: 21.01.10, 15:26

תחת הכותרת "לא לחוק ועדות הקבלה בישובים קהילתיים", יצאה השבוע לדרך עצומת תושבים המתנגדים לחוק המאפשר לדחות מועמדים לקבלה ליישובים השונים בשל אי התאמה חברתית. מאחורי העצומה עומדים תושבים ממשגב, אשר הקימו במקביל את אתר האינטרנט 'עתיד משגב', במטרה לעורר דיון ציבורי בנושא.

 

לאחרונה אישרה הכנסת בקריאה טרומית הצעת חוק אשר למעשה תאפשר לעקוף את החלטת בג"ץ בכל הנוגע למתן אפשרות שווה לבני מיעוטים להתקבל ליישובים

קהילתיים. על פי הצעת החוק, יוכלו ועדות הקבלה לדחות מועמדים, בין היתר על סמך אי התאמתם החברתית לרוח היישוב, לאורח החיים בו ולמרקם החברתי.

 

מסתבר שביישובי משגב התקבלה ההחלטה ברגשות מעורבים. לצד חברי ועדות הקבלה ששמחו לקבל לידיהם את הכוח שניתן להם, ישנם תושבים, המהווים מיעוט משמעותי, שמוחים כנגד החוק ומסרבים להשלים עם העובדה שלא יתאפשר להם לחיות במשותף עם בני המיעוטים.

 

"הכוונה היא להוביל מהלך ציבורי שישפיע בסופו של דבר על עצירת החקיקה ומחשבה מחודשת של האופן שבו המרחב הישראלי מחולק שיוויוני", נכתב בפניית מארגני המחאה לשאר התושבים.

 

בנוסף, נשלח קישור אינטרנטי לחתימה על עצומה המביעה מחאה כנגד מה שהם מכנים "המרכיב הגזעני האנטי־דמוקרטי", ביוזמת החקיקה החדשה.

 

בתקנוני היישובים מוכנסים סעיפים המחייבים את המועמדים להזדהות עם הציונות, חגי ישראל ומסורת ישראל, וכך לא יוכלו למעשה אזרחים ערבים להתקבל ליישובים השונים.

 

באתר עתיד משגב, שהוקם לפני כחודשיים, מובעת מחאה כנגד ראש המועצה, רון שני, אשר סיפר כי המועצה הינה בין יוזמי החוק.

 

בין המטרות שהציבה לעצמה הקבוצה, למנוע מהמועצה מלקיים פעילות שתחריף את הניגודים הפוליטיים בתוך היישובים. באתר ישנם מאמרי דעה בודדים, מספר מכתבים לראש המועצה וממנו ויומן פעילות המסקר את פעילות הקבוצה.

 

ראש המועצה, רון שני: "משגב היא מקום צומח ופורח, רוב היישובים בהתרחבות והתחושה הכללית היא של חוזק ואופטימיות. עם זאת חשוב להבין שהחוזק שברירי, צעיר ופגיע. 'פסיפס הקהילות' הוא ממאפייני הגליל ואני מבקש לשמור עליו ולטפח אותו בפרויקטים משותפים ובקידום משותף של האזור.

 

"אבל הדברים צריכים להיעשות בסבלנות, מתוך התחשבות, כבוד ורצון טוב. אינטגרציה כפויה לא תחולל שום תהליך חיובי. הצעת החוק מאפשרת קבלה ללא הבדל דת, לאום וגזע ומונעת שרירות לב. גופי הבקרה שמוודאים זאת הם חוץ יישוביים, ציבוריים ונתונים לביקורת משפטית.

 

"השנוי בחוק נועד לתמוך בתהליך מתון, מתוך בחירה מודעת של שני הצדדים. המצטרף ליישוב לא נדרש לקיים אורח חיים כלשהו, אלא רק להכיר במנהגיה של הקהילה אליה הוא מצטרף ולהיות נכון לכך.

 

"לעתים יש צורך להניח בצד את המשנות הסדורות וההזדהות הפוליטית ולחשוב לעומק, ללא קיבעונות, תוך התחשבות בתרחישים השונים ומחויבות לעתיד טוב יותר".

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 29 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות