כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לאורך הים

הנזק מהלוח שנפל צילום: יואב זיתון
הנזק מהלוח שנפל צילום: יואב זיתון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סכנה ליד הים: לוחות נופלים מבניינים

מבנים הסמוכים לחוף יקרים יותר, אך גם חשופים להתפוררות ולקריסה. זה בדיוק מה שאירע בבניין ברחוב צידון, כשלוח פסיפס צנח מקומה חמישית על רכב חונה. העירייה: זה קורה עשרות פעמים בשנה באזורים הסמוכים לים

יואב זיתון 
פורסם: 11.01.10, 08:08

דווקא באזורים המבוקשים והיקרים ביותר בתל אביב, הסמוכים לחוף הים, קיימת סכנה גדולה יותר לקריסת מבנים בשל הלחות החודרת למבנים. כך אומר מנהל מחלקת מבנים מסוכנים במינהל ההנדסה של העירייה, משה נחום. זאת בעקבות אירוע שהתרחש בשבוע שעבר, שבמסגרתו קרס לוח פסיפס שהיווה חלק מקיר חיצוני במבנה מגורים חדש יחסית ברחוב צידון, הסמוך לנמל.

 

הלוח הכבד צנח מהקומה החמישית היישר על גג מכונית מאזדה שחנתה מתחת לבניין באותה השעה. בעל המכונית, תושב נס ציונה, שהה באותה עת בצפון הארץ והחנה את רכבו אצל חברו המתגורר בבניין. כששב לתל אביב גילה את הנס. "אם בנאדם היה עובר שם הוא לא היה נשאר בחיים", אמר השבוע. "הרכב נפגע בצורה קשה, והשמשות התנפצו לרסיסים".

 

בעקבות המקרה הגיע לבניין מהנדס תורן מטעם העירייה, שהסביר לתושבים כי הקריסה אירעה ככל הנראה כתוצאה מחדירה של לחות לטיח שהדביק את הלוח

 לקיר הבניין. הדייר המתגורר בקומה שבה התרחשה הקריסה העדיף באותו הלילה לישון מחוץ לביתו, מחשש כי תהיה קריסה נוספת.

 

בעירייה מתכוונים להכריז בימים הקרובים על המבנה כמסוכן. המשמעות: תוך 90 יום חייבים בעלי הדירות לבצע בדיקת מהנדס מומחה לכל המבנה, ובהתאם לדוח שיגיש יהיה עליהם לחזק אותו. אם לא יעשו זאת, העירייה תפעל נגדם משפטית.

 

"מקרה כמו זה מתרחש כל שנה בעשרות מבנים בסמוך לחוף הים בשל הלחות הגבוהה", מוסיף נחום. "אפילו במערב רמת אביב זה קורה, בלי קשר לעונה מסוימת. בשנים האחרונות המבנים החדשים נבנו בשיטות שמצמצמות באופן ניכר את הסיכוי שיקרוס חלק מהבניין, כך שמדובר בעיקר במבנים ישנים".

 

נחום מדגיש כי רק במקרים קיצוניים, כמו גוש בטון שנשאר תלוי באוויר או מרפסת שנוטה לקרוס בכל רגע, העירייה משפצת בעצמה ומחייבת את בעלי הדירות לשלם על כך לאחר מכן: "ברוב המקרים בעלי הדירות — ולא הדיירים — מאותרים לפי נסח הטאבו, ונשלחת אליהם הדרישה לבדיקה ולחיזוק. עליהם מוטלת החובה לחזק את המבנה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות