כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הסוחרים נגד העירייה

שוק הקריות (ארכיון) צילום: גיל נחושתן
שוק הקריות (ארכיון) צילום: גיל נחושתן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

השוק לא עובד אבל העירייה תובעת ארנונה

"העירייה ממשיכה לדרוש מאיתנו ארנונה ופיגורים בין היתר באמצעות הפעלת לחצים ואיומים", טוענים הסוחרים בשוק הקריות. העירייה: "הם מחויבים בארנונה בהתאם לתעריפים הקבועים בחוק"

מורן אזולאי 
פורסם: 07.01.10, 12:45

מאבקם של סוחרי שוק הקריות לשעבר מול עיריית חיפה נמשך. השבוע הגיעה נציגות הסוחרים, שצברו חובות ארנונה גבוהים מאוד, לישיבת המועצה שהתקיימה ביום שלישי האחרון וביקשו להשמיע את טענותיהם.

 

שוק הקריות, שפעל שנים רבות באזור צומת קרית אתא והיה חלק משטחה הטריטוריאלי של חיפה, הפסיק לפעול ב-1 בינואר 2004 בין היתר בשל בעיות

בטיחותיות. ככל שעבר הזמן ומשלא נעשה השיפוץ המתאים למקום בזמן, היה ברור שדינו של השוק הזה להיסגר.

 

עם הפסקת פעילות המסחר במקום, חדלו הסוחרים גם לשלם לעירייה את תשלומי הארנונה כיוון שלא שהו יותר בנכס והוא יצא מכלל פעילות.בעירייה לא התרשמו מההסבר הזה והמשיכו לדרוש מהם תשלום עבור חובות ופיגורים בתשלום. החובות, כך מספרים הסוחרים, הגיעו לעשרות אלפי שקלים עבור כל סוחר וכיום לטענתם הם הגיעו למצב שלא מסוגלים לעמוד בהם.

 

נוסף על כך, סיפרו הסוחרים כי ככל שחלפו הימים, הפך המקום מוזנח ונטוש, מוקד משיכה לוונדליסטים צעירים שמדי ערב היו משאירים בו את חותמם. "החנויות הפנימיות בשוק הקריות לשעבר הרוסות לחלוטין", אמר אחד הסוחרים.

 

"ובכל זאת עירית חיפה דורשת עליהן ארנונה. לפי פסק הדין תקדימי שקיבלנו לידינו בשבוע שעבר ובו הייתה מעורבת גם עיריית חיפה בנושא דומה, לא מגיעים להם הסכומים האלה שהם דורשים".

 

סוחר אחר אמר: "הגשנו לכל אורך השנים הסגות לוועדת ערר. ועד היום לא קיבלתי תשובות וזה מאז 2004. לפני ארבע שנים שלחו שמאי של העירייה שיעריך את הנכס וחוות דעתו פעלה לטובתנו אלא שאז הודיעו לנו שהחישוב שלו לא לקח בחשבון את כל הפרמטרים ולכן אנחנו לא עונים על הקריטריונים.

 

"בפסק דין של העליון שיש לנו נכתב חד משמעית שנכס שלא ראוי לשימוש וזה אומר בלי חשמל, בלי מים ובלי מרצפות פטור מארנונה. הזמנו את ראש העיר באופן אישי מספר פעמים לראות את חורבן שוק הקריות והוא לא בא בעצמו אלא רק שלח נציגים שלו.

 

"למרות זאת הם ממשיכים לדרוש מאיתנו ארנונה ופיגורים בין היתר באמצעות הפעלת לחצים ואיומים הכוללים עיקולים או משפטים לסירוגין משפטים. בעבר הם ביקשו מאיתנו להוריד את האריחים הפנימיים, הם טענו שלא עשינו זאת והלכו איתנו להליך משפטי בזמן שהאריחים שעליהם הם מדברים הורדו כבר מזמן מהמקום".

 

הסוחרים סבורים כי הלחץ שמפעילה העירייה נעשה על מנת שיוותרו על הנכסים תמורת מחיקת החובות, פתרון שהסוחרים לא מוכנים לו בשום אופן.

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "סוחרי שוק הקריות מחויבים בארנונה בהתאם לתעריפים הקבועים בחוק. עם זאת, טענות הסוחרים ייבדקו על ידי היועצים המשפטים של עיריית חיפה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות