כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מתקדמים בסלילה

עמדת התשלום הראשונה צילום: דורון גולן
עמדת התשלום הראשונה צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מנהרות הכרמל: עמדת התשלום כבר הוצבה

הראשונה מתוך 12 עמדות הוצבה בקומפלקס הכניסה הצפונית למנהרות בצ'ק פוסט. מערכת דומה תותקן בכניסה הדרומית. מעריכים שפתיחת המנהרות תוקדם למחצית השנייה של 2010

אתי דור 
פורסם: 04.01.10, 10:54

החלה הצבת דוכני הכניסה למנהרות הכרמל: בימים אלה נשלמות ההכנות להקמת מערכת הגבייה בצומת הצ'ק פוסט, שתאפשר כניסה למנויים או תשלום למנהרות הכרמל. פתיחת המנהרות צפויה לקראת סוף שנת 2010. עד אמצע ינואר תסתיים הצבתם של 12 דוכנים נוספים.

 

פרויקט מנהרות הכרמל נכנס לשנת ההקמה האחרונה לפני פתיחתו לנסיעת כלי רכב. לפני כחצי שנה הסתיימה כריית המנהרות, המקשרות מסלול נסיעה באורך של 6 ק"מ, בין צומת הצ'ק פוסט לבין חוף הכרמל, עם מוצא מרכזי בצמוד למרכז הקניות הגרנד קניון.

 

מסלולי הנסיעה, המורכבים מצמד מנהרות לכל כיוון, נמצאים כיום בשלב מתקדם של הקמה, כאשר רוב הדרך כבר סלולה אספלט ובצידי הכביש, נבנו קירות מגן. משך הנסיעה למלוא ארכו של הפרויקט, במהירות של 80 קמ"ש, יהיה כ-6 דקות.

 


העבודות במנהרות בשבוע שעבר (צילום: דורון גולן)

 

השבוע הוצב הדוכן הראשון מבין 12 דוכנים שיפעלו בצומת הצ'ק פוסט כחלק ממערכת גביית האגרה. מערכת גבייה דומה תוקם במוצא המנהרות בחוף הכרמל. הכניסה והיציאה במוצא המרכזי תהיה ללא מערכת גבייה.

 

המחשבה שעומדת מאחורי הצבת הדוכנים בשני המוצאים היא שהתשלום ייעשה פעם אחת בלבד בכל נסיעה, כך שמי שייכנס או ייצא במוצא המרכזי ישלם רק

פעם אחת, חמישה שקלים, כאשר יגיע אל מערכת הזיהוי. מי שיעבור את כל הדרך מחוף הים ועד למוצא הקריות, יחויב פעמיים, בתשלום כולל של 10 שקלים.

 

פרויקט מנהרות הכרמל נבנה על ידי הזכיין חברת כרמלטון בבעלות החברות שיכון ובינוי ואשטרום, בהשקעה של 1.25 מיליארד שקל. כרמלטון שזכתה בשנת 1996 במכרז להקמת הפרויקט, תפעיל את המנהרות למשך 31 שנים. בסיומן יוחזר הפרויקט למדינה. את תפעול ואחזקת המנהרות, תבצע עבור כרמלטון חברת נתיבי הכרמל, שהינה חברה אחות של דרך ארץ המפעיל המפעילה את כביש 6.

 

אל מנהרות הכרמל ניתן יהיה להיכנס באמצעות זיהוי אוטומטי, שיגרום לפתיחת שער, כאשר הרכב יתקרב אליו, או באמצעות תשלום במזומן או באשראי. מנויי כביש 6 אשר יהיו מעוניינים להיות מזוהים אוטומטית בכניסה למנהרות, יוכלו לעשות זאת במידה ויאשרו את ההתקשרות.

 

באשר למועד פתיחת המנהרות לנסיעה, התאריך המקורי של פתיחתן הוא אפריל 2011, אולם להערכת כרמלטון, פתיחת הפרויקט לתנועה צפויה במחצית השנייה של 2010.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות