כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מלחמה

לא רוצים חרדים (אילוסטרציה) צילום: גיל יוחנן
לא רוצים חרדים (אילוסטרציה) צילום: גיל יוחנן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כפר גנים: התושבים נגד העמותה החרדית

בשכונה הפתח תקוואית יצאו לקרב נגד הכוונה להעניק מגרש לעמותה חרדית. "אנשים כאן מזועזעים, אנחנו לא ישנים בלילות", אומרים שם

עינב יוסף-זדה 
פורסם: 16.12.09, 10:57

האם עמותה חרדית תקבל שטח בשכונה? מלחמה של ממש מתנהלת בימים אלה ברחוב האורים בשכונת כפר גנים הפתח תקוואית. הנושא: התושבים זועמים על כך שהעירייה מתכוונת להקצות שטח ברחוב לטובת עמותה חרדית.

 

לטענת התושבים, העיריה ביצעה מחטף מתחת לאפם על מנת להקצות מגרש בשטח של כ-750 מ"ר לעמותה החרדית, למטרות הקמת מרכז קהילתי בן שלוש קומות. החרדים טוענים כי מדובר במעון יום. לטענת תושבים במקום, העיריה תלתה לפני מספר חודשים הודעה על הקצאת הקרקע, אך כדי שהתושבים לא יוכלו להתנגד, הם צילמו את המודעות ואז הסירו אותן כדי שאיש לא יראה.

 

רק בנובמבר, גילה במקרה אחד התושבים במקום מודעה קטנה באחד מהעיתונים, המבשרת על כוונת העיריה. בתגובה, החלו ועדי בתים ברחובות ארלוזורוב, האורים, דב הוז ויהלום, הנמצאים בסמוך למגרש המריבה, בהחתמה מסיבית של משפחות חילוניות ודתיות המתנגדות להקצאה. התושבים שחתמו דורשים להקים במקום גינה ציבורית שתהווה ריאה ירוקה לטובת כלל התושבים באיזור.

 

"שכנים חרדים מפחדים לחתום"

ב-21 בדצמבר אמורה ועדת ההקצאות של העיריה לקיים דיון בנושא, ותושבי המקום כבר הכינו מכתב התנגדות ארוך, הכולל נספח עמוס בכ-500 חתימות נגד. "ההצעה הינה צינית ומקוממת, לא נעשית למען הציבור הרחב הגובל במגרש ושממנו יופקע המגרש, ואף לא למען רבים ואחרים מתושבי האזור", כותבים המתנגדים.

 

לטענת התושבים, בקומפלס האדיר שמתוכנן להיבנות במקום עתידים להשתכן משרדי העמותה החרדית, מעון יום, בית חוגים ומרכז קהילתי. התושבים טוענים שאיכות חייהם תיפגע עקב כך, ולטענת כמה מהם מחירי דירותיהם, בשכונה הנחשבת לאיכותית בפתח תקוה, יצללו בהתאם.

 

"אנשים פה מזועזעים", אומר תושב השכונה. "אנחנו לא ישנים בלילות ופשוט חולים. זה שוד לאור יום מה שעשו לנו פה". תושבת השכונה מוסיפה: "יש פה

שכנים חרדים שפשוט מפחדים לחתום, אבל הם אומרים שהם יביאו לנו משפחות אחרות שיחתמו".

 

רבים מחיצי התושבים מופנים לחבר מועצת העיר ויו"ר אגף הנכסים של העיריה, אליהו ברוכי (אגודת ישראל), שלטענתם היה עד לא מזמן יו"ר עמותת ק"ן - קהילתה נרתמת, שהיא העמותה שלה רוצה העיריה להקצות את הקרקע. "הרצחת וגם ירשת? זה מינהל לא תקין", אומרת תושבת השכונה.

 

אליהו ברוכי אומר בתגובה: "מעולם לא הייתי יו"ר אלא חבר בעמותה, ולא בשום תפקיד, לא חבר ועד ולא מורשה חתימה. כשראיתי שהמועמדות שלי לחברות במועצת העיר תופסת הילוך גבוה, פרשתי מהעמותה הזו כמו מעוד 3 עמותות נוספות. הליך ההקצאה הוא הליך דמוקרטי ולגיטימי, להתנגדות יש מקום לגיטימי שווה בדיוק כמו להליך ההקצאה כולה, והנושא ייבחר במסגרת הוועדה המתאימה".

 

ובעיריה מגיבים: "יש בקשה להקצאה הנמצאת בהליכים. המתנגדים הוזמנו להשמיע את טענותיהם בפני ועדת הקצאות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 36 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות