כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מלחמות השבת

שלטי המחאה. "מחטף: בית כנסת נפתח" צילום: לימור גריזים-מגן
שלטי המחאה. "מחטף: בית כנסת נפתח" צילום: לימור גריזים-מגן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חילונים באבני חן: "זאת השבת שלנו"

המחסור בבתי כנסת במודיעין יצר חזית בין התושבים החילונים לדתיים בשכונת אבני חן. קבוצת מתפללים המשתמשת בגן ברק בשכונה הצליחה להוציא את החילונים למלחמה. אנחנו רק רוצים להתפלל", אומרים הדתיים. "בשבת שלנו אנחנו מבקשים שקט", עונים החילונים". והעירייה: בינתיים אין פתרון

לימור גריזים-מגן 
פורסם: 02.12.09, 08:01

מאבק בין דתיים לחילונים: מניין תפילה שקם לפני כשבועיים בגן הילדים "ברק" ברחוב יהלום, הוציא את השכנים החילונים למלחמה. ביום שישי שעבר, מספר שעות לפני כניסת השבת, חסמו התושבים בשרשראות את שביל הגישה המוביל לגן הילדים. המתפללים שהגיעו למקום כדי להתכונן לתפילה, נתקלו בשכנים הזועמים ובשלטים שנתלו במקום והבהירו כי "כאן לא יקום בית כנסת ולא תתקיים תפילה". החילונים הודיעו כי מבחינתם מדובר על מאבק ללא פשרות. "אנחנו נלחמים על הבית", הסבירו. "זאת השבת שלנו וגם לנו מגיע לנוח".

 

בשכונת אבני חן (קייזר) מתגורר ציבור דתי גדול שנאלץ להתפלל בשני בתי כנסת בלבד – "חושן מודיעין" ו"השחר". לפני כשנה קם באבני חן מניין תורני שביקש לקבל לתפילות השבת את גן זוויתן. הגננת בגן הממלכתי הסמוך, בגיבוי הורי הילדים בגן, טענה כי המתפללים יהרסו את גינת המשחקים ולכן נדחתה בקשתם. לפני כשבועיים, כאשר קם המניין התורני וביקש הקצאה לבית כנסת בשכונה, הפנה אותם ראש העירייה לגן ברק, הגן הקיצוני ביותר באשכול הגנים החדש ברחוב יהלום.

 

לפני כשבועיים התקיימה לראשונה התפילה בגן ברק. השכנים שגרים ליד מספרים שנאלצו לסגור את החלונות ולחכות שהכל ייגמר. "עשו לנו מחטף", מספרת

ענת, תושבת שגרה בסמוך לאשכול גני הילדים. "הקימו בית כנסת מתחת לבתים שלנו ולא יידעו אותנו. במהלך כל השבת הגיעו למקום משפחות שלמות, עם עגלות וילדים. בבוקר קיימו תפילת ילדים מתחת לחלונות שלנו, על השביל. היה פה רעש בלתי סביר שנמשך כמה שעות, בערב ובבוקר. לא נלחמים בדתיים ואין לנו שום דבר נגדם. הבהרנו שאנחנו לא מוכנים שיקיימו לנו תפילות מתחת לבית. לכל אחד יש את השבת שלו ובשבת שלנו אנחנו מבקשים שקט. גם לנו מגיעה מנוחה".

 

בשעות הצהרים המאוחרות של יום שישי שעבר נמצא פתרון ביניים. תושב השכונה עמיחי זליג, המקורב לביבס, יצר איתו קשר טלפוני וסיכם כי המתפללים יוכלו להתפלל בגן ברק במהלך השבת, ועד לשבוע הבא (שבת הקרובה) יימצא עבורם פתרון טוב יותר. בעת כתיבת שורות אלו, פתרון כזה עדיין לא נמצא והשכנים החילונים, יחד עם המתפללים, מחכים לבשורה.

 

בעיריית מודיעין מתקשים למצוא פתרון. ראש העירייה העביר בתחילת השבוע את הטיפול בנושא למנכ"ל העירייה, יורם כרמון, ושני הצדדים מחכים להכרעתו. "אנחנו רק רוצים להתפלל", אומרים הדתיים. "אנחנו רק רוצים מנוחה", עונים החילונים. נראה כי אלה וגם אלה לא יזכו לשבת שקטה גם השבוע.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 70 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות