כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עושים רוח

(אילוסטרציה) צילום: index open
(אילוסטרציה) צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מרוויחים כסף על חשבון הרוח

בבית הספר התיכון לחינוך סביבתי במדרשת שדה בוקר תיחנך טורבינת רוח שתשמש לביצוע פרויקטים מדעיים ולמכירת חשמל. בכסף ישתמשו לציוד מעבדות המחשבים

עודד בר-מאיר 
פורסם: 25.11.09, 13:08

רוח גבית. לא רק את אנרגיית השמש מבקשים לנצל בנגב לטובת ייצור חשמל. עכשיו פונים לכיוון נוסף הרוח.

 

בעוד שבועות אחדים תיחנך בבית הספר התיכון לחינוך סביבתי במדרשת שדה בוקר טורבינת רוח. זהו פרויקט ראשון מסוגו באזור, אשר ישמש הן לביצוע פרויקטים מדעיים על ידי תלמידי בית הספר, והן למכירת חשמל לחברת החשמל.

 

"בארץ ובעולם", ציין ד"ר חזי יצחק, מורה לפיזיקה בבית הספר לחינוך סביבתי ומיוזמי הפרויקט, "נעשה בשנים האחרונות מאמץ כביר למעבר לאנרגיות בלתי מזהמות ובלתי מתכלות, כמו אנרגיית השמש ואנרגיית הרוח. זאת על מנת להקטין את פליטות הפחמן הדו חמצני ולהקטין את התלות בדלקים פוסיליים. ניצול אנרגיית השמש התפתח מאוד בשנים האחרונות. לעומת זאת, מעט מאוד נעשה בתחום ניצול אנרגיית הרוח".

 

עכשיו, לפחות ככל שזה תלוי באנשי בית הספר התיכון לחינוך סביבתי במדרשת שדה בוקר, קרן יק"א ישראל המועצה האזורית רמת נגב וחברת "לויתן אנרגיה",

תוקם בקרוב טורבינת רוח הנושאת את השם "לוטוס הרוח", על גג חדר האוכל של בית הספר.

 

הטורבינה שעלותה כ-80 אלף שקל, מתנשאת לגובה של ארבעה מטרים ומשקלה כ-350 ק"ג. היא מתחילה להפיק חשמל מרוח שנושבת במהירות של 2 מטר לשנייה. לטורבינה, כך נודע, יש אורך חיים של 20 שנה והיא אינה מהווה סכנה לציפורים.

 

"ישנם שלושה יתרונות להצבת הטורבינה על גג הבניין", הסביר ד"ר יצחק, "קודם כל מקבלים רוח עוד יותר חזקה, הטורבינה אינה נגישה לציבור והצגתה על הגג ממחישה את מחויבותנו כבית ספר סביבתי לנושא האנרגיה המתחדשת".

 

הטורבינה החדשה תשמש לביצוע פרויקטים מדעיים ועבודות גמר על ידי תלמידי מגמת הפיזיקה בבית הספר. כמו כן, היא תחובר לרשת החשמל הארצית ותמכור חשמל לחברת החשמל במחיר של כ-1.6 שקל לקילוואט/ שעה. התמורה הכספית שתתקבל ממכירת החשמל תשמש את בית הספר להצטיידות עתידית של מעבדת המחשבים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות