כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סכנת נפשות

גגות אזבסט מסוכנים בבית הספר
גגות אזבסט מסוכנים בבית הספר 
 
חוטי חשמל חשופים
חוטי חשמל חשופים 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אזבסט מעל לראשי התלמידים

חדר המוזיקה בבית הספר "בכר רוסו" שבמושב צור משה נסגר בגלל אבק שנשר מתקרת האזבסט. השבוע התגלו גם באולם הספורט שרידי החומר

ציפי קפל 
פורסם: 15.11.09, 07:52

חדר המוזיקה בבית הספר היסודי האזורי "בכר רוסו" במושב צור משה סגור בפני תלמידים בגלל נשורת אזבסט. באולם הספורט שהחלל הפנימי שלו חשוף אף הוא לאבק האזבסט, עדיין מתעמלים ומתכנסים. במשרד להגנת הסביבה יתאמו בימים הקרובים "ביקור אזבסט" בבית הספר ונראה שמאבק ההורים מתחיל להשפיע.

 

דו"ח הנדסי חמור שנכתב על ידי מהנדס אזרחי רשום עבור ועדת התשתיות של הנהגת ההורים, שהוגש לעמיר ריטוב, בחודש ספטמבר השנה, התריע מפני סכנה ממשית לתלמידים בעת גשם. "בגשמי אוקטובר", מעידה אם לאחת התלמידות, "נפלו חלקים מהתקרה לתוך הכיתות".

 

יונתן הלוי, יו"ר הנהגת ההורים: "הדו"ח מתריע על מפגעים חמורים ברחבי בית הספר. ממבנים שעומדים לקרוס על יושביהם, תקרות אזבסט, מקלטים שרחוקים מלעמוד בתקני בטיחות בסיסיים ומפגעים רבים נוספים".

 

אם לתלמידות בבית הספר: "גג חדר המוסיקה בנוי אזבסט וכך גם אולם הספורט. הראינו זאת לנציג משרד החינוך, גנדי קמנצק, מהאגף לבינוי ותקצוב במשרד החינוך שהגיע לסיור בבית הספר בחודש אוגוסט השנה.האזבסט הזה אינו סוד. הייתה תקופה שביקשנו שתלמידים בכלל לא ילמדו בחדר ולא ייכנסו אליו ולהפתעתנו, בגלל מצוקת מקום, כן נכנסו. בבית הספר 625 תלמידים המתכנסים באולם. במקרה של חדר המוזיקה, מדובר בכיתות ב'-ו', מאחר שלילדי החטיבה הצעירה מקום משלהם".

 

הדו"ח של נציג משרד החינוך גילה, כי "אולם הספורט מקורה בקירוי גלי מאזבסט היושב על מערכת נישאת מפלדה. החלל הפנימי של האולם חשוף לאבק אזבסט. מומלץ להסיר את הקירוי ולהחליפו בהקדם". גם חדר המוזיקה מקורה באזבסט "והפאנלים המחוררים בין חלל החדר לקירוי חשופים לאבק אזבסט פוטנציאלי. מומלץ לסגור את המבנה ולהרחיק את באי בית הספר עד להסרת הקירוי ושיפוצו בצורה מסודרת".

 

בנוסף, מעלה הדו"ח שקיעות ברצפות והתרחקות מרפסות ממבנים. סימני מים בפנלים של תקרות אקוסטיות. תקרה אקוסטית מתפרקת בשירותים. חדרי שירותים מוזנחים במקלטים, שאינם מחוברים למערכת ביוב ומים. צינור מזגן המותקן במקלט עובר דרך צינור האיוורור דבר שאינו מאפשר אטימת המקלט כנדרש ועוד.


אסלות שבורות בחדרי השירותים

 

כזכור, בחופשת הקיץ יצא הוועד המרכזי ב"בכר רוסו" למאבק ציבורי על תנאי הלימוד המחפירים, לטעמו, בבית הספר וכתבה על כך התפרסמה בעיתון "ידיעות נתניה". בתום המאבק ניתנו לוועד שורה של הבטחות על מנת שזה יחדל מאיומי השבתת בית הספר. בעוד שהוועד המרכזי עמד בהבטחתו ולא השבית את פתיחת שנת הלימודים, נותרו הבטחות המועצה ריקות מתוכן.

 

הלוי התייחס להבטחות שקיבלו נציגי ההורים בעבר: "תשתיות בית הספר היו נושא מרכזי במאבק שניהל הוועד בחודשי הקיץ. קיבלנו שלל הבטחות לטפל במפגעים עד חופשת סוכות שחלפה עברה, ועם הגשמים העזים, המבנים הישנים לא עמדו בלחץ ותלמידי בית הספר מצאו עצמם לומדים בכיתות בסכנת קריסה, עם תקרה מתפרקת".

 

ממועצת לב השרון נמסר בתגובה: "נקבעה תוכנית שלבים לביצוע השקעות בבית הספר. המועצה מכירה בכך שמבני בית הספר ישנים ודורשים התייחסות מיוחדת.

מתגבשת תוכנית בינוי לטווח הרחוק אשר מטרתה לחדש את המבנים ולהתאימם לרווחת הילדים והצוות החינוכי. התוכנית תיושם בהדרגה על פי סדר עדיפות שייקבע מראש. סוכם עם משרד החינוך, כי גג האזבסט בחדר המוזיקה יוחלף. הוגשו הצעות למשרד החינוך ואנו ממתינים לאישור התקציבי. ברגע שהאישור יתקבל, העבודה תבוצע".

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "מפקח אזבסט מטעם המשרד להגנת הסביבה או היחידה הסביבתית במועצה האזורית לב השרון, יתאם ביקור במבנה בית הספר בימים הקרובים, על מנת לבחון את מצב לוחות האזבסט ולהעביר הנחיות בעניין במידת הצורך, וזאת, בהתאם לנוהל הקיים במשרד להגנת הסביבה לטיפול בכל פניית ציבור הנוגעת לבקשת חוות דעת מקצועית על מצב אזבסט המותקן במבני ציבור".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות