כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שער המריבה

(אילוסטרציה) צילום: ויז'ואל/פוטוס
(אילוסטרציה) צילום: ויז'ואל/פוטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הכניסה לחילונים מהשער הצדדי בלבד

מאז שהוקם מוסד חרדי סמוך לתיכון רבין בקרית גת, נכנסים מורי ומורות התיכון משער צדדי "מטעמי צניעות", כך טוענים אנשי הסגל . משרד החינוך: "הסיבה היא בטיחותית"

רות מרגולין 
פורסם: 05.11.09, 16:43

מורים ותלמידים בתיכון רבין בקרית גת נאלצים להיכנס לבית הספר דרך השער הצדדי של המוסד "מטעמי צניעות". לדברי הסתדרות המורים, המאבטחת בשער בית הספר קיבלה הנחיה מהפיקוח העירוני, לפיה עליה לנעול את השער ולהודיע לבאים על כניסה מהשער הצדדי בלבד.

 

לטענת המורות, נאמר להן כי הסיבה לכך היא שהכניסה הראשית אינה בטיחותית אך הסיבה האמיתית היא לחצים מצד גורמים חרדיים.

 

"הממסד החרדי דרש מראש העירייה שלא לאפשר לנו את הכניסה משם כי לאנשי בית הספר החרדי, שנמצא מול הכניסה, לא נעים לראות נשים בלבוש בלתי צנוע", סיפרה השבוע אחת המורות.

 

היא וחבריה טוענים כי ראש העירייה, אבירם דהרי, פשוט נכנע ללחצים של גורמים חרדיים במועצה: "זה קורה כל כמה שנים אבל עד כה ניהלנו מאבקים והצלחנו. עכשיו הם כופפו אותו".

 

בית הספר התיכון הוקם לפני 16 שנה ושמו השתנה עם הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין. לפני כמה שנים החלה העדה החרדית להציב מול הכניסה הראשית לתיכון קרוואנים לטובת מוסד חינוכי חרדי הנקרא סלונים. "כבר בשנה השנייה לפעילותם הם דרשו להעביר את הכניסה הראשית של בית הספר החילוני למקום אחר", אומרים מורים.

 

"עכשיו הם מצאו תירוץ: הכניסה נמצאת במקום שהוא לא בטיחותי לתלמידים". לדברי מורים, הטענות על כך שמדובר בכניסה בלתי בטיחותית מופרכות: "זה קשקוש. זה ניסיון השתלטות שלהם על העיר ואנחנו לא נרשה לזה להתרחש".

 

סגל ההוראה בתיכון רבין ביקש מנציגי הסתדרות המורים בעיר להתערב. מזכירת הסתדרות המורים, יפה בן דוד, דיווחה על האירוע והביעה זעם על התנהלות העירייה. "הפעם הם הצליחו להכניע את דהרי", היא כעסה. "הדבר הזה פשוט בלתי אפשרי. אנחנו הודענו למורים שהם ייכנסו לבית הספר מהכניסה הראשית בראש מורם וזקוף. אחרת, הם לא יבואו ללמד בכלל".

 

לדברי בן שלום, לא ייתכן שמערכת החינוך תתנהל בצורה כזו בגלל קומץ של קיצונים. "אני עצמי אישה דתיה, לא זו דרכה של התורה, ככה לא מתנהגים. הם לא ינהלו את מערכת החינוך שלנו. הם הקימו את בית הספר באופן ארעי בעוד שבית ספר רבין היה וימשיך להתקיים שם".

 

בן שלום לא נרגעה גם כשהובהר לה על ידי גורמים בעירייה כי מדובר בניסיון לשמור על שלומם של הילדים. "זה לא ככה", אמרה. "לא נכון לומר שהכניסה

 הזאת לא בטיחותית. זה ניצול ציני של המצב, אנחנו לא ניתן שיפגעו בכבוד המורים. זאת רמיסה גסה שלהם. הם ימשיכו להיכנס ולצאת בקומה זקופה".

 

מנהל בית הספר סלונים, הרב מאיר ארליך, מסר: "אני לא מתראיין לעיתונות. כל מה שאוכל לומר הוא שהבעיה היא מול כל השכונה החרדית, שמונה 300 משפחות".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מבדיקת העניין מול עיריית קרית גת נמסר למחוז כי שער הכניסה הראשי של בית הספר נסגר ובאי בית הספר הופנו לכניסה מהשער הצדדי מטעמים בטיחותיים. על פי העירייה, ציר התנועה בסמיכות לשער הכניסה הראשי של בית הספר מהווה סיכון בטיחותי לבאי בית הספר".

 

מעיריית קרית גת טרם נמסרה תגובה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 80 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות