כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
זינוק בעלייה

בנייה בפ"ת צילום: גיל לרנר
בנייה בפ"ת צילום: גיל לרנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

פ"ת: עלייה חדה במחירי המשכנתאות

מחירי המשכנתאות בפ"ת זינקו בכ-50% בתוך כשנתיים. מומחה בענף קובע כי הסיבות לזינוק הן העלייה במחירי הנדל"ן והריביות הנמוכות בשוק

ניצו ינקו 
פורסם: 22.10.09, 07:59

מחירי המשכנתאות בפתח תקוה עולים בקצב מסחרר. בתוך כשנתיים חל זינוק של כ־50 אחוז בגובה המשכנתא הממוצעת בעיר - כך עולה מנתוני חברת "פיינהום" המתמחה בנושא.

 

על פי הנתונים, משכנתא ממוצעת בעיר, שעמדה בינואר 2008 על כ-470 אלף שקל, עומדת כיום על כ־650 אלף שקל.

 

"העלייה החדה נובעת משתי סיבות עיקריות: העלייה במחירי הנדל"ן והריביות הנמוכות שקיימות היום בשוק", מסביר עמית קמינסקי, מנכ"ל חברת AMG משכנתאות. "לפיכך, התשלום החודשי הראשוני ירד בעשרות אחוזים, דבר שגורם לאנשים ליטול סיכונים גבוהים יחסית משם שהם יכולים לעמוד בתשלום החודשי ללא בעיה".

 

עם זאת, לדבריו, אותם לווים לא תמיד מבינים מה המשמעות של שינויים בשוק הריביות, ולא בוחנים לעומק מה עלול לקרות ברגע שהם יעלו.

 

לא מאמינים שהמחירים יירדו

קמינסקי מציין כי בתקופה האחרונה חלה עלייה במספר רוכשי דירות להשקעה, שעליהן הם מקבלים תשואה חודשית שמגדילה את הכנסותיהם. "אותם אנשים נכונים לקחת הלוואה גבוהה יחסית כדי לממן את רכישת הנכס", הוא אומר.

 

לטענת קמינסקי, אותם לווים מבקשים מימון גבוה יחסית לפרופיל הלקוח שלהם רק כדי להגשים את החלום של רכישת דירה: "הם פשוט לא מוכנים לחכות משום שהם לא מאמינים שמחירי הנדל"ן עוד ירדו", הוא אומר.

 

עוד מוסיף קמינסקי כי יש התעוררות חדשה בשוק דירות היוקרה, דבר המעלה את המשכנתא הממוצעת: "משכנתא ממוצעת בשוק דירות היוקרה עומדת היום על כ־1.25 מיליון שקלים. אם לפני מספר חודשים ראינו עצירה כמעט מוחלטת של שוק דירות היוקרה, הרי שעכשיו השוק חזר לפעילות".

 

"הריביות הנמוכות גורמות לרוכשים להבין שיש באפשרותם לממן את הרכישה באמצעות הון עצמי, לקחת משכנתא ולהותיר את ההון העצמי באפיקי השקעה אחרים", הוא אומר. "חלקם מצהירים מראש כי ברגע שהריביות יעלו הם יסלקו את המשכנתא".

 

קמינסקי מזהיר כי אנחנו נמצאים עדיין במצב שפל, שכמותו עוד לא נראה. "למרות העובדה שהנגיד העלה מעט את ריבית בנק ישראל, יש להבין כי מדובר עדיין בריבית נמוכה מאוד, מה עוד שצמודות המדד ירדו לשפל חסר תקדים כפי שהראו הפרסומים האחרונים", הוא מסכם.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות