כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עוד יבוא יום

ישנה התקדמות. מתחם "חוף התכלת" צילום: יוגב עמרני
ישנה התקדמות. מתחם "חוף התכלת" צילום: יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עיריית הרצליה כבר לוטשת עיניים ל"חוף התכלת"

200 בעלי קרקעות במתחם קיבלו השבוע הסבר לגבי התקדמות התוכנית שתאפשר להם, אחרי 50 שנה, להתחיל בבנייה. וגם: של מי בדיוק הגידולים החקלאיים במתחם?

שלומית צור 
פורסם: 20.10.09, 16:46

יש לכם חלקה במתחם "חוף התכלת"? גם עיריית הרצליה תהיה שותפה. העירייה מתכוונת לבצע הפקעה בהתאם לחוק, של שטחים ממתחם "חוף התכלת". כך נמסר השבוע לחברים בעמותת "חוף התכלת", במהלך ישיבה מיוחדת שהתקיימה בנושא. לגבי השאלה מתי יתחילו לעלות דחפורים על הקרקע, עדיין אין תשובה.

 

מתחם "חוף התכלת" מתפרש על פני 2,200 דונם, דרומית למרינה בהרצליה ועד למלון מנדרין. בעלי הקרקעות ממתינים כבר 50 שנה ויותר להפשרת השטח על מנת לממש במקום בניית מגורים שתשלים את קו החוף הבנוי מתל אביב ועד להרצליה, באופן רציף.

 

הוועד החדש של עמותת "חוף התכלת", בראשות עזרא יחזקאל, הזמין 200 בעלי קרקעות החברים בעמותה, לכינוס מיוחד, בו הוצג גם היועץ המשפטי של העמותה, עו"ד נתן לרר. לחברי העמותה ניתנה סקירה על מצבה הנוכחי של התוכנית, לאחר שזכתה לאחר שנים, לרוח גבית מהוועדה המקומית והוועדה הארצית.

 

העירייה רוצה נתח

בחודש האחרון קיבלו חלק מבעלי הקרקעות, מכתב מעיריית הרצליה בו נכתב כי בכוונת העירייה להפקיע מהם שטחים. יש לציין כי במתחמים מסוג זה, שטרם החל פיתוחם, הרשות המקומית רשאית להפקיע עד 40 אחוז מהשטח, לטובת כבישים, מדרכות, שטחי ציבור ועוד. הפקעה הגדולה מ-40 אחוז מהשטח שבבעלות אדם, תחייב את הרשות לפצותו. על פי חוק, ניתנת לבעל הקרקע הזכות להגיש התנגדות להפקעה, ולשכור שירותי עורך דין על מנת ליישם את נושא דרישת הפיצויים.

עו"ד לרר הסביר לחברי העמותה כי על פי התוכנית, תבצע העירייה חלוקה מחדש של השטח, כאשר כל בעל קרקע יקבל את חלקו בסמוך לשטח המקורי שהיה בבעלותו, ותוך שמירת החוק הנוגע לתמ"א 13 הקובע כי לא תתקיים בניה בטווח של 300 מ"ר מקו הים.

 

סוגיה נוספת שהוזכרה באסיפה היא כי על שטחם של מרבית מבעלי הקרקעות מעובדים גידולים חקלאיים על ידי גורמים שמקורם לא ברור. לרר הסביר כי בימים

אלה נבדקת הסוגיה והאפשרות להגיש תביעה כספית נגד המגדלים.

 

לדברי יו"ר העמותה עזרא יחזקאל, עיריית הרצליה מציגה שינוי בגישתה כלפי עתודת הקרקע הזאת, ומראה כי ברצונה ליישם את התוכנית לשינוי יעוד הקרקע במקום. בשלב זה דורשת העירייה מבעלי הקרקעות, כך טוען יחזקאל, להציג בפניה נסחי טאבו, שיבטיחו את השתתפות נציגי בעלי הקרקעות בועדת ההיגוי שהקימה לאחרונה, בה ייקחו חלק אנשי מקצוע שיקבעו כיצד יראו פני השטח בעתיד.

 

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה כי "תכנית חוף התכלת נמצאת בתכנון. בקרוב תכונס ועדה ציבורית והשלב התכנוני יוצג בפניה. כל החומר שיוצג בפני הועדה הציבורית – יובא לידיעת הציבור באתר האינטרנט של העירייה"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות