כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
יש חניות חינם

(אילוסטרציה) צילום: ויז'ואל/פוטוס
(אילוסטרציה) צילום: ויז'ואל/פוטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

יש חנייה מקורה? אין תשלום ארנונה

בשורה לבעלי החניות המקורות: החל מהשנה הבאה יבוטל תשלום הארנונה עליהן. ההחלטה הושגה בזכות מאבק של בני זוג שהחליטו להגיש תביעה ייצוגית

יאיר הרוש 
פורסם: 01.10.09, 07:56

ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, החליט לבטל את חיובי הארנונה על חניות מקורות בבנייה רוויה ובצמודי קרקע החל משנת 2010. כך הודיע בישיבת המועצה שהתקיימה ביום שלישי בשבוע שעבר. ככל הנראה, תרמה לכך לא מעט התביעה הייצוגית שהוגשה נגד העירייה על חיוב ארנונה לחניות מקורות.

 

לפני מספר חודשים הגישו בני זוג מאשדוד תביעה ייצוגית באמצעות עו"ד שמואל מישוק, כנגד גביית מסי הארנונה על חניות בבתים פרטיים. לטענתם, מאות מיליוני שקלים נכנסו לקופת העירייה בדרך זו.

 

לפני שנבחרה למועצת העיר הובילה הלן גלבר את המאבק נגד השינויים בשיטת חיוב המדידה לנכסים באשדוד והחיובים בגין חניות מקורות ותת קרקעיות. כממלא ראש העירייה, לסרי עצמו לא הסתיר את הסכמתו עם חלק מטענות התושבים. אלא שחילוקי דעות נוספים בין הצדדים הובילו למאבק שהתנהל בבתי המשפט.

 

כעת הודיע לסרי כי העירייה תפסיק לגבות ארנונה על חניות מקורות החל מצו הארנונה לשנת 2010. עם זאת, באותה ישיבה מיהר להבהיר כי אין בכוונת העירייה

להחזיר כספים משנות גבייה קודמות. לדבריו, ההיענות לתביעה מייתרת את שאר הדרישות ובהן הדרישה לתשלום רטרואקטיבי.

 

עו"ד מישוק, שההחלטה על ביטול החיובים היא הישג משמעותי עבורו, נשמע מופתע. "מדובר בהליך שמתנהל כבר משנת 2002", סיפר.

 

מישוק הביע שביעות רצון מההחלטה: "אני שמח שהעירייה הפנימה את החוק ואת העובדה שמדובר בחיובים שלא היו חוקיים". עם זאת, ציין כי מבחינתו המלאכה טרם הושלמה כיוון שלשיטתו יש להשיב את כספי התושבים שנגבו.

 

"יש להשיב את הכספים שנגבו מתושבי העיר לפחות שנתיים אחורה. זאת על פי מגבלות החוק כיוון שבפועל החיובים התחילו בשנת 1998. היום אנחנו סופרים 11 שנים של חיובים, מה שהכניס לקופת העירייה כמה מאות מיליונים. הגיעה העת לפחות לפצות ולהשיב חלק מסכום זה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות