כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חדש בדיסקייה

אילן וירצברג צילום: אלי חכים
אילן וירצברג צילום: אלי חכים
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בזמן אמת - אילן וירצברג

הטקסטים של וירצברג אישיים מאוד. עצב רב וגעגועים שזורים בהם. האזינו לו, הכירו אותו, קנו אותו!

יורם מארק-רייך 
פורסם: 16.09.09, 07:53

אחד המוסיקאים הטובים בארץ הוא אילן וירצברג. מלחין וגיטריסט מוכשר. הקהל הרחב מכיר אותו בעיקר בזכות האלבום "בציר טוב", שהוציא עם שמעון גלבץ ב-1982, ובו לחנים וביצועים שלהם לשירי המשוררת יונה וולך. האלבום הפך

לקלאסיקה ישראלית. אם זיכרוני אינו מטעני, הם הקליטו את השירים

בשעות הלילה המתות, שהיקצה להם אולפן טריטון, אשר נחשב אז לאולפן הטוב ביותר בארץ, אבל גם היה יקר בהתאם.

 

שנה לפני כן, היכרתי את וירצברג, כאשר הבאתי לו קלטת שבה שומעים אותי שר ומחרבש בגיטרה שיר פאנק אשר כתבתי לכבוד הבחירות של 1981 - "אני רוצה להיות ראש הממשלה". וירצברג ניקה ממנו את מרבית סממני הפאנק ועיבד אותו לשיר רוקנרול קליט, שהפך ללהיט הגדול ביותר של להקתי דאז, קילר הלוהטת. וירצברג גם מלווה את השיר בגיטרה ומבצע את הסולו הבלתי נשכח.

 

מאז הוא שיתף פעולה עם אמנים מצליחים ומוכרים יותר. הוא הלחין, עיבד והפיק מוסיקלית עם נורית גלרון, יהודית רביץ, גידי גוב, דץ ודצה, עפרה חזה, חוה אלברשטיין, יצחק קלפטר, אריק איינשטיין, שמוליק קראוס ועוד רבים וטובים. במקביל, הוא גם פיתח קריירת סולו, שלמרבה הצער, לא ממש התרוממה לגבהים הראויים.

 

עכשיו הוא חוזר באלבום חדש, שמיני במספר - "בזמן אמת". אלבום קונספט, שבו השלם הוא יותר גדול מסכום חלקיו. עליו הוא מעיד כי השורשים שלו נמצאים עמוק במוסיקת הרוק של סוף שנות ה-60 ותחילת שנות הה-70, שנקרא בזמנו "רוק מתקדם".

 

וירצברג: "באלבום זה חזרתי למקורות, בניסיון לעדכנם לתקופתנו בסאונד ובאופן האמירה, תוך שימוש בכל אמצעי ההפקה העכשוויים. האלבום מרכז בתוכו את כל האלמנטים שליוו את העשייה המוסיקלית שלי לאורך השנים. מבלדות בלוזיות עם גיטרות זועקות, שירי רוק אישיים, מוטיבים קלאסיים ומוסיקה אלקטרונית ועד קטעים מורכבים באווירת רוק מתקדם".

 

כל השירים נכתבו והולחנו בשנים האחרונות, מלבד שני שירים שנכתבו על ידי יונה וולך. הראשון, "אבי ואמי יצאו לציד", הולחן לפני 25 שנה כחלק מ"בציר טוב" והוצא מהמגירה עקב התאמתו לאלבום זה. הטקסט השני של וולך, "כמה אנשים", הוא טקסט שהיא כתבה במיוחד עבור וירצברג ואינו קיים באף אחד מספריה.

 

הטקסטים של וירצברג אישיים מאוד. עצב רב וגעגועים שזורים בהם. האלבום בוצע, נוגן, הוקלט ובושל כולו על ידי האמן באולפנו האישי. האזינו לו, הכירו אותו, קנו אותו!

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות