כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שעת מחנך

בית חינוך. המוסד פעל במהירות צילום: ענר גרין
בית חינוך. המוסד פעל במהירות צילום: ענר גרין
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

"הפרחות מהקטמונים דרדרו את 'בית חינוך'"

כך אמר לתלמידים ההמומים מורה לשל"ח במהלך שיעור. התלמידים מיהרו לעדכן את הוריהם. אלה איימו לנקוט בפעילות מחאה. אבל המנהלת הקדימה את כולם ועבודת המורה הופסקה לאלתר

ידידה פרץ 
פורסם: 14.09.09, 07:55

מורה לשל"ח מבית הספר 'בית חינוך' קיבל הודעה על הפסקת עבודתו, לאחר שהורים התלוננו בפני ההנהלה על דברים חמורים שאמר לתלמידים.

 

לטענת ההורים, באחד השיעורים שקיים בכיתות י', סיפר המורה לתלמידים על תולדותיו של בית הספר הירושלמי הוותיק והזכיר נקודות ציון שונות

בשנות קיומו. לתדהמת התלמידים, בשלב מסוים הפליג המורה בדבריו ואמר כי "בית הספר היה מצוין, אבל ההידרדרות שלו החלה כאשר הפרחות והעבריינים משכונת קטמונים התחילו ללמוד בו".

 

התלמידים הנבוכים ביקשו להבין אם המורה צוחק או מתכוון לדבריו ברצינות, ואף שאלו אותו מדוע הוא סבור שתושבי הקטמונים עבריינים. לטענתם, הוא התעלם משאלותיהם והמשיך בשיעור מבלי להסביר את דבריו. חלקם מספרים כי חשו פגועים מדברי המורה, ולא הבינו מדוע הוא יוצא נגד השכונה שבה הם גרים ונגד תושביה.

 

התלמידים, שחלקם מתגוררים בקטמונים, דיווחו על המקרה להוריהם, שנדהמו אף הם. "הייתי פשוט המומה", מספרת אחת האמהות. "מיהרתי לשאול את חבריו של הבן שלי אם המורה אכן אמר את הדברים, כי חשבתי שאולי הוא לא הבין נכון. לא היה נראה לי הגיוני שמורה יתבטא בצורה כזו. גם הורים אחרים ששמעו את הדברים כעסו מאוד, ולכן החלטנו לנקוט בפעילות מחאה".

 

בשנים האחרונות פתח 'בית חינוך' את שעריו למגוון רחב של אוכלוסיות. לפני כמה חודשים התחולל בו אירוע חמור, כששני תלמידים תקפו את אחד המורים, בעקבותיו ציינו הורים ומורים כי רמת המשמעת בבית הספר הידרדרה מאז שלומדים בו תלמידים מרקעים שונים.

 

ממנח"י נמסר בתגובה על המקרה האחרון, כי "עם היוודע הנושא למנהלת בית הספר, הופסקה לאלתר עבודתו של המורה לשל"ח בבית הספר. דבריו מנוגדים לתפיסה החינוכית של בית הספר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 56 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות