כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
השכנים החדשים

שכונת הרכבת בלוד. ייהלכו בין מפעל למפעל בשכונה צילום: אבי מועלם
שכונת הרכבת בלוד. ייהלכו בין מפעל למפעל בשכונה צילום: אבי מועלם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

"שכונת הרכבת תהפוך לאיזור תעשייה"

לתושבי השכונה בלוד נודע כי העירייה אישרה תוכנית להפוך אותה לאזור תעשייה והם יועברו במסגרת תוכנית "פינוי בינוי" למקום אחר. תושבת: "אני לא יודעת למי יש אינטרס ומי מרוויח מהמהלך הזה. אילו הייתה זו שכונה יהודית לא היו מאשרים בה תוכנית כזאת". העירייה: המטרה היא להיטיב עם תושבי המקום

יפה נבו 
פורסם: 03.09.09, 08:13

חלם או סתם חוסר תשומת לב ואטימות? אלה השאלות העולות מתוכנית חדשה של עיריית לוד להפוך אזור מגורים בו מתגוררות 5,000 משפחות לאזור תעשייה. לא ברור מדוע בחרו בעירייה לתת הכשר לבנייה בלתי חוקית, במקום להעביר שני מפעלים תעשייתיים לאזור התעשייה הענק של לוד.

 

תוכנית בנין עיר תב"ע "לד757" לא אומרת הרבה לתושבי שכונת הרכבת  בלוד. אבל למוסך של ג'ומעה אזברגה "עמק לוד" הממוקם בלב השכונה

במרחק מטרים ספורים מהבית בו מתגוררים ילדים קטנים, היא קרש הצלה. ג'ומעה הינו פעיל ציבור ידוע והבעלים של חברת אוטובוסים גדולה 'כוכב המרכז' שיש לה זיכיון לשירותי הסעות לתלמידים בלוד.

 

וזאת למה? כי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה שבראשה עומד יו"ר הוועדה הממונה, אילן הררי, המליצה לאשר תוכנית לפיה תהפוך שכונת הרכבת לאזור תעשייה וכך יוכל אזברגה להמשיך לנהל את העסק שלו ללא הפרעות. משמעות המשך ניהול העסק של אזברגה, היא הפיכת חיי השכנים לגיהינום ללא כל תקווה.

 

העירייה כוללת בתוכנית אזור התעשייה גם את "דלקול", מפעל השמנים של דלק הפועל בשכונה יותר מ־40 שנה, וגם את המפעל לממכר מוצרי גומי המצויים בשכונה.

 

חבר המועצה לשעבר, מוחמד אזברגה: "התוכנית הזאת מגוחכת. צריך לשנות את תוכנית המתאר בצורה כזאת שתסייע לתושבים כי יש צפיפות אוכלוסין לא מקובלת, מחסור בבתים לזוגות צעירים. במקום להקל עליהם, חונקים אותם עם תעשייה. אנחנו נתנגד לפרויקט הזה. זהו תהליך מאד מסוכן ושלילי. אנשים בשכונה לא יקבלו את זה בהבנה.

 

"יש באזור תעשייה הרבה מקום וגם מול כלא רמלה, יש מקומות פנויים ולא מזיקים לעיר, למה דווקא בשכונת הרכבת. אני בטוח שאין להם תוכנית חלופית".

 

העירייה בתגובה: המטרה היא להיטיב עם תושבי המקום.

 

  • הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות איילון".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות