כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
משרה במחלוקת

בית הספר 'גוונים'. "מי שימונה צריך לדעת שהמינוי זמני" צילום: אבי מועלם
בית הספר 'גוונים'. "מי שימונה צריך לדעת שהמינוי זמני" צילום: אבי מועלם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שתיים אוחזות במשרת מנהלת בית הספר

תסבוכת במערכת החינוך של גדרה. בית הדין האזורי לעבודה ביטל את פיטורי מנהלת בית ספר גוונים, יפה חדי. משרד החינוך ערער ובית הדין הארצי אפשר מינוי מנהלת חדשה "על תנאי". אם יבוטלו סופית פיטורי חדי, יבוטל גם המינוי של המנהלת החדשה

גלעד מורג 
פורסם: 02.09.09, 07:56

מנהלת חדשה: רחלי אורן נבחרה השבוע במכרז למנהלת החדשה של בית ספר הממלכתי-קהילתי "גוונים" בגדרה, ומתחילת שנת הלימודים היא מחליפה בתפקיד את יפה חדי. זאת אף שבבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב מתנהל עדיין ההליך העיקרי, שבו מבקשת חדי לבטל את פיטוריה. לכן קבע בית הדין הארצי, שכל מינוי מנהל חדש ל"גוונים" יהיה כפוף להחלטה שתינתן לגבי חוקיות הפיטורין של חדי.

 

לאורן 18 שנות ותק בתחום החינוך ויש לה תואר שני במינהל החינוך. היא עבדה כמורה בתיכון איילון בחולון ושימשה בתפקידים קהילתיים רבים

בחולון, כגון רכזת פרויקטים.

 

המכרז למנהל חדש נערך אחרי שבית הדין הארצי קיבל את ערעור משרד החינוך וביטל את צו המניעה הזמני, שהוציא בית הדין האזורי נגד מינוי מנהל חדש לבית ספר. על המצב המורכב שנוצר, אומר פרקליטה של חדי, עו"ד עמרם מליץ: "ההליך העיקרי לביטול הפיטורין ממשיך. הלכנו בשני מסלולים. במסלול אחד ביקשנו צו מניעה זמני למינוי מנהל חדש. בית הדין האזורי קיבל את הבקשה, הוציא צו כמבוקש וביטל את הפיטורין, עד לסיום הדיון בהליך העיקרי".

 

"בערעור קבע בית הדין הארצי את ההפך, לטובת משרד החינוך", מסביר מליץ, "הארצי קבע שחדי לא תנהל את בית הספר, עד שהתביעה לגבי פיטוריה תתברר. לכן, כל מי שימונה לניהול בית הספר חייב לדעת שהמינוי זמני, עד שיינתן פסק דין סופי. המסלול השני הוא ההליך העיקרי, המתנהל עדיין בבית הדין האזורי, לביטול הפיטורין".

 

גורם במערכת החינוך בגדרה אמר שהמינוי של אורן קבוע, אך אישר את הפרשנות לפיה בית הדין יכול לשנות את המצב, אם יחליט לבטל את פיטורי חדי.

 

כזכור, לפני כחודש ביטל בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב את פיטוריה של חדי מניהול בית הספר "גוונים", חרף טענות קשות של משרד החינוך נגדה על הסתרת "פרשה מינית" לכאורה של מעשה סדום בין תלמידי בבית הספר. בית הדין קבע אז, שהיה פגם בהליך פיטוריה של חדי, בשל החלטות סותרות שהתקבלו על ידי המפקחות האזוריות ובכירים אחרים במשרד החינוך. בית הדין קבע לכן, שחדי תישאר לנהל את "גוונים" לעוד שנה אחת לפחות, כפי שהובטח לה זה מכבר.

 

משרד החינוך ערער על ביטול הפיטורין בבית הדין הארצי לעבודה אשר ביטל את החלטת בית הדין האזורי על ביטול פיטורי חדי וקבע שבכל מקרה, זכייתו במכרז של המנהל החדש תהיה כפופה לפסק דין סופי שיינתן בעניינה של חדי. בית הדין הארצי גם הבטיח, שיעשה כמיטב יכולתו לקיים את הדיון בהליך העיקרי בהקדם האפשרי.

 

ממשרד החינוך נמסר: "בשלב זה הערעור של משרד החינוך התקבל ואושר לפרסם מכרז ניהול לבית הספר, אך עדיין תביעת ביטול הפיטורין תלויה ועומדת בבית המשפט. המינוי הינו מוגבל עד להחלטת בית המשפט בעניין זה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 20 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות