כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עד הבית

ספרים מתוך המחשב. אילוסטרציה צילום: הרצל יוסף
ספרים מתוך המחשב. אילוסטרציה צילום: הרצל יוסף
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ספרי לימוד בלחיצת כפתור

לא עוד תורים ארוכים מול דלפק חנות הספרים. לא עוד שקיות עמוסות וכבדות בדרך הביתה. יו"ר הנהגת ההורים לשעבר במודיעין, אילן מאור, יזם אתר אינטרנט שדרכו ניתן להזמין את הספרים שנשלחים לקונה היישר הביתה

הודיה בן שימול 
פורסם: 30.08.09, 09:53

הנה בשורה משמחת: אפשר לוותר על התור בחנויות הספרים. אם בעבר אחד מסימני ההיכר של סוף החופש הגדול היה תור ארוך של הורים וילדים בחנות לספרי לימוד, הרי שהיום ספרי הלימוד עלו לרשת וניתן לבצע הזמנה של כל הספרים בלחיצת עכבר. אילן מאור יזם שירות ייחודי, ובאמצעות האתר שלו www.sefernet.co.il הוא מספק ספרי לימוד לתלמידים ממודיעין זו השנה השלישית ברציפות.

 

אילן מאור היה איש הייטק, ששימש כיו"ר הנהגת ההורים הבית ספרית במודיעין בשעות הפנאי המועטות שלו. בסוף השנה, כשהגיעו רשימות ספרי הלימוד עבור כל אחד מילדיו חשב על רעיון יצירתי וזה הרגע בו נוצר האתר. באתר ישנו שרות אספקת ספרי לימוד עד הבית תוך 7 ימי עבודה.

 

החזון של אילן היה שלא יצטרכו עוד לכתת רגליים לחנויות הספרים, לעמוד

בתור, לבצע הזמנה, לרוץ הלוך ושוב בכל פעם שמגיע עוד ספר שאזל מהמלאי, שלא לדבר על העדכונים שמביאים הילדים ללכת במהלך השנה, ואותה תחושה שתמיד מקננת בך שבטח עובדים עליך ומפקיעים את מחירי הספרים.

 

עם הקמת המיזם האינטרנטי שלו, קניית ספרי לימוד זה כבר לא סיפור כזה ארוך. השירות של מאור מספק את כל ספרי הלימוד וכן ציוד משרדי, במהלך החופש הגדול, עד פתח הבית, וכל ספר שנוסף במהלך השנה, מגיע הביתה עטוף באמצעות שליח.

 

המחירים, לדברי מאור, נקבעים על ידי משרד החינוך ונמצאים בפיקוח, כל שנוסף הוא המשלוח שעבורו גובים מחיר עלות בלבד. כל הזמנה המגיעה לשירות הלקוחות, בין אם בטלפון, בפקס, בדואר אלקטרוני או באמצעות אתר האינטרנט עוברת הישר למחלקת ההזמנות. המחלקה מפעילה את "בית האריזה" ודואגת גם לתהליך איסוף הספרים ולאריזתם, וגם לתהליך הביקורת, באמצעות בקר שעובר ובודק כל הזמנה בטרם תשלח באמצעות שליח עד בית הלקוח.

 

תוך שבעה ימים מיום ההזמנה, מגיעים הספרים. החיוב נעשה רק כשהחבילה יוצאת את פתח בית האריזה אל הלקוח. בישראל 4,000 בתי ספר (יסודי עד תיכון), 1,500,000 ילדים בגילאי בית ספר ומאות אלפי הורים, שעומדים בתור ונדחקים בחנויות, כדי להשיג את ספרי הלימוד לילדיהם, לרוב יומיים שלושה לפני שעת השין.

 

"השירות שלנו חוסך מההורים את כל כאב הראש", מסביר מאור. "הם אפילו לא צריכים לשלוח לנו את רשימת הספרים. באתר האינטרנט שלנו יש אלפי רשימות ספרים ממאות בתי ספר בארץ. הם מקליקים ומורידים את הנטל הזה מרשימת המטלות שלהם. לא צריך להזמין כל ספר בנפרד, אלא את כל הרשימה המופיעה באתר".

 

נשאר רק לכתוב את השם ולהכניס לתיק. מי שזיהה את הפוטנציאל העצום של ספרנט הייתה רשת קרביץ, שחברה אל מאור והפכה אותו לספק בלעדי של הרשת לספרי לימוד. "אנו רואים גידול בהזמנות מהאתר לעומת שנים קודמות", אומר מאור, הסיבה לכך היא, לדבריו, גם המצב הכלכלי וגם כי השירות נותן מענה לצורך ממשי של ההורים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות