כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כמו הילדים

גם הורים יכולים ללמוד (אילוסטרציה) צילום: ויז'ואל/פוטוס
גם הורים יכולים ללמוד (אילוסטרציה) צילום: ויז'ואל/פוטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

גם כיצד להיות הורים טובים אפשר ללמוד

בבית כץ בקרית ביאליק נפתח בית ספר להורים בהדרכת קואוצ'ינג. היוזמת היא מנהלת 'קדימה' לשעבר, שרי קראוס. במסגרת הפעילות יתקיימו אימון משפחתי, סדנאות וקורסים בעלות חודשית של כ־250 שקל

דורית גרוס 
פורסם: 26.08.09, 18:00

לא פעם הורים שואלים את עצמם איך יוכלו להיות טובים יותר עבור ילדיהם? לראשונה בקריות, בית ספר להורים שאולי יספק להם את התשובות הנכונות.

 

במקביל לפתיחת שנת הלימודים לילדים יוכלו מעתה גם ההורים ללמוד בין היתר, על דרכי ההתמודדות עם הילדים בגילאים השונים בעידן החדש.

את הרעיון הגו מנכ"ל קבוצת יוזמות, הקואוצ'ר תמיר פלג והמנהלת המקצועית, שרי קראוס.

 

בית הספר הוקם בבית כץ בקרית ביאליק. במסגרת הפעילות יתקיימו קבוצות אימון אישיות, סדנאות חד פעמיות וקורסים בעלות חודשית שנעה בין 200 ל־250 שקל.

 

פלג מסביר: "המיזם החדש בא לתת כלים למען ההורים על מנת ללמוד את המקצוע. אף אחד כיום לא מכין אותנו להיות הורים. שאלות כמו: איזה מין הורה אני רוצה להיות, איך מעודדים את הילדים לקראת צמיחה אישית, ודילמות אחרות נרכשות בביה"ס באמצעות כלים ושיטות חינוך ייחודיות".

 

קראוס, שהיתה בעברה המנהלת המיתולוגית של בית הספר קדימה בקרית ביאליק, מוסיפה: "הורות זו עובדה שלומדים לחיות איתה. לא מתכוננים אליה, וזה גם משהו דינמי שהוא מאוד משתנה.

 

בהורות אנו מגיבים לתופעות של הילדים ופחות מנהלים את התופעות. הרעיון של בית הספר להורים הוא ללמוד את התופעות והקשיים שיש בהתפתחות הילדים, ובמקום כיצד להגיב, לומדים איך לנהל את ההתנהגות לטובת הילד ולטובת המשפחה".

 

אז מה בכל זאת הסוד להיות הורה טוב?

"כשיושבים קבוצת הורים ביחד ועושים סיעור מוחות ולומדים אחד מהשני, זו הדרך הכי טובה באמצעות קבוצת התמיכה הזו, להבין את ההורות", עונה קראוס.

 

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי: "אני מברך על היוזמה הזו שנפתחת בקריה, תחום הקואוצ'ינג הוא תחום חשוב וראוי, ואין לי ספק שתושבי ביאליק ייהנו מכך, ואף יהיו הורים טובים יותר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות