כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מלחמת הבייגל'ס

מפעל "מאיר את בייגל". המלחמה עוברת לבית המשפט צילום: יריב לוין
מפעל "מאיר את בייגל". המלחמה עוברת לבית המשפט צילום: יריב לוין
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מפעל "מאיר את בייגל" עומד למכירה

מפעל "מאיר את בייגל" הוותיק בשכונת מורשה ברמת השרון עומד למכירה על רקע סכסוך בין מייסד המפעל ובין שותפיו כיום, קיימת הצעה לרכישת המפעל תמורת שישה מיליון שקלים

יריב לוין 
פורסם: 23.08.09, 07:38

מבנה מפעל "מאיר את בייגל" לייצור בייגלה, הנמצא באזור התעשייה בשכונת מורשה שברמת השרון, עומד להימכר בקרוב למרבה במחיר, על רקע סכסוך שפרץ בין מאיר ברין מייסד המפעל לבין יורשי שותפו, אריה בייגל ז"ל.

 

כיום קיימת הצעה לרכישת המתחם תמורת שישה מיליון שקלים, ונותרה מחלוקת בין בעלי המתחם, אם לפנות מיידית את השוכר, או לפתוח בהליך המכירה כשהשוכר ממשיך לשכור את המפעל.

 

המפעל הוקם ב-1962 על מגרש בשטח של 2.5 דונם, הנמצא בין מפעלי "אלקו" לבין סניף "מגה". לאחר מותו של בייגל, ברין ויורשי בייגל השכירו את המבנה לגלעד

 זילברברג, אשר עד היום ממשיך לייצר בייגלה תחת המותג "מאיר את בייגל", כשברין משמש כיועץ חיצוני.

 

לאחרונה פנו ילדיו של בייגל, רון, יובל ועדנה, אשר ירשו את מחצית המבנה והקרקע לבית המשפט בבקשה לפרק את השותפות.

בתביעה נטען, כי בסוף חודש יוני השנה הסתיים הסכם שכירות עם שוכר שמסרב להתפנות והתובעים פועלים לפינויו ואינם מעוניינים בהמשך קיום יחסי שכירות עימו.

 

בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד ישי בית און, נטען כי לברין יחסים מיוחדים עם השוכר שמסרב להתפנות, משום שבמשך שנים התפרנס ממנו. לטענת היורשים, נגרמים להם נזקים בלתי נסבלים כתוצאה מחוסר שיתוף הפעולה מצד ברין, כתוצאה מהקיפאון שנוצר וכתוצאה מאובדן רווח והפסדים כספיים קיימים וצפויים מעתה ואילך. בית און מבקש להורות על פירוק השותפות בנכס.

 

במקביל הגישו היורשים בקשה דחופה למנות כונס נכסים, לצורך פינויו של השוכר ומכירת המבנה. בתום הדיון הבקשה הוסרה, וזאת לאחר שברין באמצעות עו"ד אפרת רנד הודיע, כי הוא גם מעוניין למכור את הכנס.

 

כיום המחלוקת היא האם לפנות את השוכר המשלם דמי שכירות בסך 28 אלף שקל לחודש, ולאחר מכן לפתוח בהליכי מכירה, או לבצע את ההליך כשהשוכר נמצא במבנה.

 

עו"ד בית און: "השכירות של הנכס שווה יותר מ-28,000 שקל, היא שווה 100,000 שקל. אני לא מוכן לארכה".

 

עו"ד רנד: "רצינו לקחת מתווך, שהחברה תחתום על הסכם איתו שיביא הצעות יותר טובות מההצעה שקיבלנו או לנהל מו"מ עם המציע. הדבר היחיד שלא הסכמנו לו זה לפרסם בעיתון, שכן מניסיוני זה גורם לזילות הנכס".

 

ברין: "בתחילת המו"מ היורשים הסכימו להאריך את החוזה עם השוכר המפרנס 50 משפחות. אם היורשים מעוניינים לרכוש את חלקי תמורת שלושה מיליון שקלים, אני מוכר להם. כאשר השכרנו את המפעל, התחייבתי ללוותם מקצועית תמורת כחמשת אלפים שקל בחודש. האינטרס שלי לא להפסיד כסף, כל זמן שאין שוכר אחר, אני רוצה אותם. מבחינתי, שיביאו שוכר אחר".

 

זילברברג מסר: "החברה שוכרת ומחזיקה בנכס כדין משנת 2001 ועד היום. החברה השלימה את הקמת מפעלה החדש באור עקיבא אליו תעבור בקרוב. צר לי מאוד שבעלי הקרקע נקלעו לסכסוך שמשרת רק את האינטרסים של עורכי הדין". 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות