כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מוזיקה

וירצברג. עדיין איכותי צילום: אלי חכים
וירצברג. עדיין איכותי צילום: אלי חכים
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

גרוב בתנועה מתמדת

האלבום החדש של אילן וירצברג שואב ממקורות הרוק של שנות ה-60 וה-70, אבל נשמע עדכני ונוגע גם להיום. הרוקרים יתענגו

אבי אפרתי 
פורסם: 13.08.09, 16:12

את אילן וירצברג אין כל צורך להציג. את השריטה שלו על סלע הרוק המקומי הוא כבר עשה ובגדול. אבל למעשה, צאו וראו מה יודע עליו דור ה"כוכב נולד" ותגלו שלא הרבה.

 

וירצברג, מוזיקאי ומלחין אדיר, מיוצרי "בציר טוב" האלמותי ופעם שחקן מרכזי בסצנת הפופ והרוק המקומית, פועל בשנים האחרונות שלא תחת אור הזרקורים. את קולו הגברי הגבוה כבר לא שומעים ברדיו בתדירות גבוהה, כקול רקע בעוד הפקה מוזיקלית מושקעת שעליה הוא חתום.

 

השנים האחרונות של וירצברג הן לטעמי מהמשמעותיות שלו כיוצר־מבצע. זמן

 בגרותו מרשים מבחינה אמנותית. לפני שלוש שנים שחרר את "בלוז קוסמי", דיסק נהדר שמתחבר אל מקורות הרוק הפרטיים שלו, ובימים אלה מופץ "בזמן אמת", אלבום חדש שלו שממשיך את התהליך.

 

וירצברג כתב־הלחין־ניגן־עיבד־תִכנת־הפיק את האלבום כולו (למעט שני טקסטים של יונה וולך), כששאול אליהו מלווה אותו בתופים. עשרה שירים יש בדיסק, שכמו קודמו, יונק השראה סגנונית מסוף שנות ה־60, תחילת ה־70, עם דגש מסוים על רוק מתקדם.

 

אל תטעו לחשוב שמדובר ברוק אמנותי שכזה, טובל באנכרוניזם מייגע. זה דיסק רלוונטי ומחובר, שאפשר ליהנות ממנו בגדול גם היום. אבל סוג הגרוב וסולואי הגיטרה מגיעים משם.

 

בעצם, זה אותו וירצברג שאנחנו (נו, טוב, חלקנו) מכירים, עם תנועה בין בלוז לרוק, גיטרות דומיננטיות, קצת אלקטרוניקה וקו מלודי מובחן. רק שיש איזו בשלות שהולכת ומתעצמת אצלו. זה מתבטא הן בהלחנה והן בתפיסת הצליל.

 

נראה שהשחרור מהצורך למכור דיסקים ולספק ליטרה כזאת או אחרת, ולצדם הפרספקטיבה המעמיקה עם הגיל, עושים לווירצברג רק טוב מבחינה אמנותית.

 

זה דיסק שמן הסתם לא יזכה להתנפלות רבתי בחנויות, ושיריו לא יזכו לביצועים ב"כוכב נולד 13". אבל אוהבי רוק מהז'אנר שעושה וירצברג פועל ייהנו ממנו מאוד.

 

אילן וירצברג, "בזמן אמת". הפקה פרטית. הפצה: היי פידליטי

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות