כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חייבת סייעת

מיה שחם (ארכיון) צילום: דורון גולן
מיה שחם (ארכיון) צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אולי השנה מיה תוכל לחזור לבית הספר

מיה שחם מנהריה, חולת אפילפסיה, לא הלכה לבית הספר בשנה שחלפה בגלל סירוב משרד החינוך לממן לה סייעת. שחם עתרה לבית המשפט, וזה הורה להעביר את המקרה לבדיקת ועדת שילוב

אדי גל 
פורסם: 16.08.09, 07:45

בית המשפט המחוזי בחיפה הורה השבוע למשרד החינוך להעביר את בדיקת מקרה הנערה מיה שחם, חולת אפילפסיה בת 16 מנהריה, לוועדת שילוב, על מנת לבדוק זכאות להענקת סייעת צמודה. זאת בעקבות עתירה מנהלית שהגישו בהתנדבות שני עורכי דין, אדם פיש ומשה גולדבלט, נגד משרד החינוך.

 

המקרה של מיה פורסם ב־mynet וב"ידיעות הצפון" בחודש אוקטובר אשתקד. מיה, תלמידת תיכון שלומדת בבית ספר בקיבוץ עברון, סובלת ממחלת האפילפסיה מאז היותה בת 11. למרות טיפול תרופתי וקוצב שהושתל, מצבה לא השתפר.

 

בשנתיים האחרונות הורע מצבה של מיה והיא סובלת מפרכוסים תכופים שמלווים לעיתים באובדן שיווי משקל ונפילות. לפעמים היא אף מאבדת מגע עם הסובב אותה והיא נזקקת לתמיכה. מיה, על פי העתירה, נזקקת להשגחה מתמדת של סייעת המכירה את מצבה והיכולה לסייע לה בעת התקף.

 

בשנה שעברה, בשל מצבה, ולאחר שמשרד החינוך סירב לממן לה סייעת, מיה לא הלכה ללימודים ונשארה בבית. גם אמה לא יכלה לצאת ולעבוד בשל מצב הבת.

 

שני עורכי הדין טענו בעתירה כי על משרד החינוך לאשר למיה שחם סייעת אישית, על פי חוק חינוך מיוחד. כן עליו להכיר בזכאותה לשירותים מיוחדים

הנכללים בחוק חינוך מיוחד ולבטל את הנחיית מנכ"ל משרד החינוך שחולי אפילפסיה אינם זכאים לסיוע של סייעת.

 

בדיון שנערך בפני השופט שמואלי ברלינר, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, טען עו"ד פיש כי בשנה האחרונה מימנה עמותה סייעת, וכי היא איננה יכולה להיות ללא השגחה. עו"ד קודחה טנוס, בשם משרד החינוך, טענה כי הדיון צריך להיערך בירושלים מכיוון ששם נמצאים האנשים שאמורים להכריע בסוגיה.

 

השופט ברלינר סיכם ואמר כי עורכי דינה של שחם יפנו ליו"ר ועדת השילוב במשרד החינוך ויסבירו את מצבה. על סמך החלטות הוועדה הזו תתקבל החלטה. הצדדים אמורים לחזור ב־27 בחודש לבית המשפט כדי לעדכן בהתפתחות ועל סמך זה יפסוק בית המשפט.

 

אמה, טלי שחם: "ההתחלה טובה, אבל הדרך עוד ארוכה. אני מקווה שב־1 בספטמבר מיה תלך לבית הספר ותפגוש את החברים שלה סוף סוף".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות