כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מחאה סלולה

המקום שבו אמור לעבור הכביש. "בעתיד התושבים ינשמו רק פיח" צילום: אבי מועלם
המקום שבו אמור לעבור הכביש. "בעתיד התושבים ינשמו רק פיח" צילום: אבי מועלם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תושבי נס ציונה נגד כביש 423

במכתב ששלחו לשר התחבורה, דורשים תושבים לבטל את סלילת הכביש במזרח העיר. "הכביש יקר ובזבזני, אינו משרת את התושבים ויהווה מקור רעש וזיהום". העירייה: "הכביש יצמצם ב-40 אחוז את היקף התנועה בעיר"

גלעד מורג 
פורסם: 05.08.09, 08:00

כל הדרך למחאה: ועד הפעולה של תושבי שכונות מזרח נס ציונה מבקש לבטל את סלילת כביש 423 (עוקף רחובות-נס ציונה) שאמור לעבור ממזרח לעיר. חברי הוועד טוענים שסלילת הכביש תהווה בזבוז כספי ציבור, ולדעתם מדובר בכביש מיותר.

 

במכתב ששלחו לשר התחבורה ישראל כץ טוענים התושבים: "אנו, מאות בתי אב מתושבי העיר נס ציונה, פונים אליך בעקבות ביקורך בעירנו, בו נידונו

ענייני תכנון התחבורה בנס ציונה. לצערנו, בחר ראש העירייה שלא להציג את עמדת התושבים בדיון.

 

"להלן עיקרי עמדתנו: הכביש החדש 431 שנסלל כבר, הופך את כביש 423 למיותר לחלוטין. עתידו של הכביש נידון כרגע בבית המשפט. ראוי לקצר את הדיון ולוותר מראש על הכביש. כביש 423, אם ייסלל, יהווה בכייה לדורות. הכביש יקר ובזבזני, אינו משרת את התושבים ורק יהווה מקור זיהום ורעש ליד בתי ספר, גני ילדים ומבני מגורים. אנו מבקשים ממך לבדוק בדחיפות האם כביש 423 נחוץ – ולשקול את ביטול התכנית לאלתר".

 

על פי התושבים, כביש 423 תוכנן עוד בשנת 1995/96, כעשר שנים לפני שתוכנן כביש 431 שנפתח לאחרונה. לדבריהם "התכנון המיושן" של כביש 423 אינו לוקח בחשבון את כביש 431. "סביר, הגיוני וזול יותר לחבר את כביש עוקף רחובות ישירות למחלף רמלה מערב. בנוסף, מחלף כפר גבירול נותן גם הוא מענה סביר לצורך עקיפת נס ציונה", הם כותבים.

 

התושבים טוענים גם שכביש 423 תוכנן ללא אישור של המשרד לאיכות הסביבה, ויש בתכנונו סטיות מתוכנית מתאר ארצית תמ"א 3. "מסיבות אלו ורבות אחרות הגשנו עתירה כנגד סלילת הכביש. ראוי לקצר את ההליך, לחסוך את זמנו היקר של בית המשפט, לאמץ חלופה אזורית פשוטה וזולה יותר ולוותר על פרויקט מורכב שיעלה מאות מיליוני שקלים למשלם המיסים.

 

הפגיעה בטבע היא משמעותית – הכביש דורש ניקוז נחל והוא צמוד לשמורת נוף. בנוסף, מאז תכנון הכביש נבנו באזור שכונות מגורים בבנייה צפופה, סמוך לתוואי המתוכנן של הכביש, שיש בהן בתי ספר וגני ילדים. מדובר בפגיעה קשה באיכות חייהם של אלפי תושבים. מדובר בפרויקט יקר וראוותני שאפשר להחליף אותו בקלות בחלופה פשוטה וזולה יותר שאיננה צמודה לשטחי מגורים בבנייה רוויה".

 

תושבת העיר התומכת במאבק אומרת: "האנשים בשכונות ידעו שהולך להיסלל כביש, אבל ידעו שמדובר בכביש עם שני נתיבים וכעת מדברים על שישה נתיבים, שיעברו במרחק 40 מטר מהבית שלהם. כבר עכשיו התושבים סובלים מהרכבת ומעומס תנועה, ובעתיד הם ינשמו רק פיח. הכביש לא ממש ישמש את תושבי נס ציונה. כרגע הכביש תקוע כי יש עתירה נגדו. החשש הוא שנס ציונה תהפוך לאי שמוקף בכבישים מהירים. כשהתחלנו את המאבק, מהנדס פרטי מטעמנו הגיש תכנית חליפית שלא תפגע בתושבי השכונה".

 

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "שר התחבורה ישיב ישירות לנציגי ועד הפעולה של שכונות מזרח נס ציונה. אין זה מן הראוי שנפרסם את תגובת השר, לפני שהפונים יקבלו את התייחסותו".

 

מהעירייה נמסר כי "כביש 423 אמור לצמצם בכ-40 אחוז את התנועה שעוברת היום בעיר (כ- 30 אלף כלי רכב). זכותם של התושבים לפנות למ.ע.צ. כדי לבחון חלופות, אם הן ברות ביצוע. התושבים רכשו את דירותיהם כאשר ידעו מראש שתוואי הכביש עובר במקום המתוכנן". 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות