כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הישג ללוד

אילן הררי מציג את שטח בית המשפט באדיבות עיריית לוד
אילן הררי מציג את שטח בית המשפט באדיבות עיריית לוד
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סופי: בית משפט מחוזי - בלוד

לאחר שעיריית רמלה ופתח תקווה משכו את העתירה לבג"צ נגד הקמת בית המשפט המחוזי בעיר, נשם הררי לרווחה. המיקום: סמוך לקניון לוד סנטר

יפה נבו 
פורסם: 03.08.09, 07:52

שיפור תדמית העיר: בתחילת יוני 2008 התקבלה החלטת ממשלת ישראל לפיה הוחלט פה אחד, כי מיקומו של בית המשפט המחוזי מחוז מרכז יהיה בלוד, אולם העיריות רמלה ופתח תקוה, עתרו לבג"ץ נגד הממשלה, משרד המשפטים, משרד האוצר, הנהלת בתי המשפט ו עיריית לוד, בתביעה כי בג"צ יורה על ביטול החלטת הממשלה.

 

בתגובתה לעתירה שהוגשה לבג"צ, טענה עיריית לוד כי השיקול המרכזי של המדינה לקבוע את מיקומו של ביהמ"ש המחוזי מרכז לוד, הוא הניסיון לייצב את מעמדה של העיר, ולכן אין הצדקה להורות על ביטולה.

 

עם תחילת הדיונים, ציפתה ליו"ר הוועדה הקרואה בלוד הפתעה: בשבוע
שעבר עיריית רמלה ופתח-תקווה הודיעו לבית המשפט כי הן מושכות את העתירה, ובעצם כך הוסר המכשול האחרון לפרויקט זה.

 

אין ספק כי הקמת בית המשפט המחוזי בלוד הוא הישג שיו"ר הוועדה הממונה על העיר, אילן הררי מתהדר בו, שכן הוא היה זה שדיבר ונפגש עם שר האוצר דאז, רוני בראון ואף שיגר לו מכתב ובו הודיע כי בכוונתה של לוד להגיש הצעתה בהתאם לפרסום שכן פרויקט מעין זה הוא מנוף להתפתחותה של העיר. "ברור לכולנו כי במקביל לתכנית ההבראה ושדרוג התשתיות והשירותים העירוניים המתבצעים בימים אלה, על משרדי הממשלה לנתב ולקדם פרויקטים לאומיים בעיר לוד, פרויקטים אשר קיומם בלוד יעיד על כוונת הממשלה לפתח את העיר ועל המפנה שעתיד לחול בעיר", ציין הררי במכתבו.

 

"הפניית פרויקט שכזה לעיר, בזמן זה ובמצבה הנוכחי, תחזק את התחושה בקרב הציבור שהעיר עוברת מהפך ומממשת כעת את הפוטנציאל הטמון במיקומה כעיר במרכז הארץ. פרויקט זה עתיד יהיה לסחוף אחריו מיזמים נוספים, וברור שמגמה מעין זו תוביל לעליית ערך הנדל"ן בעיר, תשפר את יכולותינו לעצור את תהליך ההגירה השלילית מהעיר ותעודד הגעת אוכלוסיה חזקה לעיר וזו התחלת שיקומה של העיר הלכה למעשה".

 

הררי אשר נפגש אז עם אנשי משרד האוצר, הציג בפניהם את הנימוקים להקמת היכל בית המשפט המחוזי בלוד - בין היתר העברת מסר ברור של שלטון חוק וסדר בעיר, הגדלת הכנסות מגביית ארנונה, יצירת איזון עם ישובי הסביבה בפרויקטים בעלי חשיבות לאומית, משיכת אוכלוסיה מבוססת לעיר – עו"ד, סטודנטים, מתמחים וכד', וכן שיפור תדמית העיר.

 

תכנון המבנה החדש של בית המשפט, שישכון בפינת שדרות הציונות ושדרות ירושלים – במגרש הצמוד לקניון לוד סנטר, כבר החל. במשרד המשפטים לא מסתפקים בהקמת בית משפט מחוזי, ובכוונתם להרחיב את האחיזה "המשפטית" בלוד, על ידי הקמת בנין משרד המשפטים בעיר.

 

בית המשפט המחוזי שיוקם בלוד, השוכן כאמור כיום באופן זמני בפתח תקווה, אחראי על מחוז המרכז, ומבחינת הסמכות המקומית הוא דן בערעורים על החלטות בתי משפט שלום מנתניה, כפר סבא, פתח תקוה, רמלה, רחובות וראשון לציון. כיום מכהנים בו 14 שופטים, בתוך שנתיים מספרם יגדל ל-24 ולאחר מכן ל-31. בשנת 2010 צפוי בית המשפט לקבל סמכויות מלאות ולדון בכל סוגי התיקים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות