כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פסגת הנדל"ן

המבנה הישן בו ישב מרכז "פסגה" צילום: נמרוד גליקמן
המבנה הישן בו ישב מרכז "פסגה" צילום: נמרוד גליקמן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מרכז "פסגה" יעבור לאזור התעשייה בחדרה

בית המשפט דחה את העתירה של חברי האופוזיציה בחדרה, שהתנגדו למהלך של העירייה שהעבירה את מרכז "פסגה"- להשתלמות מורים משכונת בית אליעזר לאזור התעשייה. בית המשפט הורה לכל אחד מהם לפצות את העירייה ב-2,500 שקלים

מירית אזרחי 
פורסם: 27.07.09, 07:48

עיריית חדרה מעבירה את מרכז "פסגה", המשמש להשתלמויות מורים וגננות משכונת בית אליעזר לאזור התעשייה בחדרה. המעבר ייחל כבר בימים הקרובים.

 

ארבעת חברי האופוזיציה: צביקה גנדלמן ואהרון כהן מסיעת חדרה 1, וחדווה יחזקאלי ואוהד מרחב – מסיעת הירוקים - עתרו כנגד עיריית חדרה וראש העירייה חיים אביטן ב-14 ביולי, אולם עתירתם נדחתה ביום שלישי שעבר על ידי השופטת, ברכה בר זיו מבית המשפט לעניינים מנהליים בבית משפט השלום בחיפה.

 

העותרים טענו בין היתר כי המבנה החדש הינו בין מוסכים ומגרשי רכב, בעוד שכיום שוכן מרכז פסגה במרכז עירוני תוסס בשכונת בית אליעזר.

 

תגובת עיריית חדרה לטענות העותרים, נמסרה באמצעות עו"ד ד"ר יוסי כהן, וממנה עולה, כי במבנה החדש של "פסגה" דמי השכירות למ"ר הם 25 שקלים. המשכיר ייבצע על חשבונו את כל ההתאמות שנדרשו על ידי העירייה, והעירייה לא תשקיע כלל בהתאמת המבנה החדש לצרכיה.

 

המבנה החדש קטן בשטחו מהמבנה הישן, אולם יותר פונקציונאלי ולפיכך דמי השכירות השנתיים יעמדו על 260 אלף שקל לשנה, פחות מדמי השכירות ששולמו עבור הנכס הישן שעמדו על 307 אלף שקלים לשנה.

 

עיריית חדרה ציינה כי עקב שער הדולר הנמוך כיום שהינו 3.904 שקלים לדולר, דמי השכירות עבור הנכס הישן נמוכים יחסית, אך היו תקופות בהן הם הגיעו ל- 368,917 שקלים לשנה וזאת בהתאם לתנודת הדולר.

 

בהסכם השכירות של המבנה החדש נקבע כי השכירות תשולם בשקלים, לעומת הסכם לשכירת המבנה הישן, מה שמקטין את הסיכון לעלייה דרסטית בתמורה המשולמת למשכיר.

 

המבנה החדש ממוקם לא הרחק מעורק תחבורה ראשי ובעירייה רואים בכך יתרון שכן המבנה לא יוצר מטרד לשכניו, והוא קרוב לעורק תחבורה ראשי ומקנה

לבאיו נגישות וחסכון בזמן. כמו כן, ציינו בעירייה כי המבנה החדש הוא חדיש ומפואר שנבנה בהתאם לתקן ומונע כל רעש מדייריו.

 

השופטת ציינה בפסק הדין כי "מאחר והמשיבים כבר התקשרו בהסכם, ממילא העתירה אינה רלוונטית ולא ניתן לתת את הסעד המבוקש בעתירה כאשר מדובר במעשה שגוי. גם איני סבורה כי תפקידו של בית המשפט לשקול עסקאות מסחריות של רשות שלטונית אלא אם כן נפל פגם מהותי, שלא נראה על פניו בנסיבות המתוארות בעתירה. אשר על כן אני דוחה את העתירה. אני מחייבת כל אחד מהעותרים לשלם למשיבים, ביחד ולחוד, סכום של 2,500 שקלים ומע"מ".  

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות