כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דילמה ניידת

לפטופ. איתו או בלעדיו? צילום: ויז'ואל/פוטוס
לפטופ. איתו או בלעדיו? צילום: ויז'ואל/פוטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

"הלפטופים מזיקים לתלמידי גני תקוה"

הורים לתלמידי היישוב דורשים לאפשר להם להחליט האם ילדיהם ילמדו בכיתה עם מחשבים ניידים. "הקרינה לא נבדקה והילדים חוזרים עם כאבי עיניים", הם אומרים. המועצה: ננעל את הכיתות כדי שלא ישחקו במחשב בהפסקות

אבישג בדש-זברו 
פורסם: 20.07.09, 10:37

לפטופ לכל ילד? בגני תקוה כבר לא בטוחים. הורים לתלמידים בבתי הספר בהם פועל פרויקט המחשוב טוענים כי המועצה המקומית לא בדקה ביסודיות הנדרשת את השפעות השימוש בלפטופים על ילדיהם. ההורים הציעו לאפשר להם להכריע האם ילדיהם ילמדו בכיתה עם מחשבים ניידים או בלעדיהם.

 

פרויקט המחשוב החל ביישוב לפני שלוש שנים, ובמסגרתו מסייעת המועצה לתלמידי כיתה ה' ומעלה לרכוש מחשבים ניידים המשמשים אותם ללימודים בבית הספר. "אי הוודאות הכרוכה בנושא הבריאותי והתחושה שעלול להיגרם נזק לטווח הארוך מביאה אותנו לבקשה לאפשר לילדינו למידה בסביבה בטוחה", כתבו ההורים למנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, ד"ר סולי נתן

 

קבוצת ההורים טוענת כי לצד היתרונות של המחשב הנייד ככלי למידה, יש לו לא מעט חסרונות. "במשך שלוש שנות הפרויקט לא הובאו לידיעתנו תוצאות בדיקת קרינה ולא ידוע לנו על מעקב אחר במצב הכיתות", ציינו במכתבם, "הבדיקה היחידה שבוצעה נעשתה בתחילת הפרויקט, לא מדדה את כל מקורות הקרינה ולא נעשה לה מעקב נוסף".

 

ההורים טוענים כי רק לאחר לחץ שהפעילו על המועצה נערכו השנה שתי בדיקות קרינה, שלדבריהם העידו על קרינה אלקטרומגנטית חריגה. אולם בדיקה נוספת

 מטעם המשרד להגנת הסביבה הראתה כי אין חריגה בקרינה.

 

ההורים הדגישו כי ילדיהם נפגעו פיזית מהשימוש במחשבים. "הילדים דיווחו במהלך השנה על כאבי ראש ועיניים בשובם מבית הספר, וכן כאבים בכתפיים", ציינו, "אנו מייחסים תלונות אלה לישיבה הממושכת מול המחשב". עוד נטען כי בבית הספר לא בוצעו שינויים בכיסאות או בשולחנות, כדי להתאימם לצורת הלמידה החדשה.

 

ההורים טוענים כי המחשב הפך להיות כלי משחק גם בשעות ההפסקה ובשיעורים חופשיים בבית הספר. הם מבקשים לחלק את המחשבים בכיתות רק בימים מסוימים על מנת לצמצם את השימוש הלא חינוכי שנעשה בו מעבר לשיעורים.

 

ליזי דלהריצ'ה, סגנית ראש המועצה וממלאת מקום, מסרה בתגובה כי "כבר דיברנו רבות על נושא הקרינה. יש פתרונות שנבדקים בימים אלה ויועברו לידיעת ההורים. הכיתות יהיו נעולות בהפסקות, מה שיפחית את משחקי התלמידים ללא בקרה בזמן שהייתם בבית הספר".

 

משרד החינוך מסר בתגובה: "הליקויים שהיו בבתי הספר תוקנו ומטופלים על ידי הרשות המקומית. המשרד לאיכות הסביבה בדק את נושא הקרינה בבתי הספר בגני תקוה, ומצא שאין בעיה בנושא".

 

"מפקחת בתי הספר פועלת מול הנהלות בתי הספר, על מנת שהתלמידים ייצאו מהכיתה בהפסקות ויעברו פעילויות משחק מגוונות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות