כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פקחים בעשן

אילוסטרציה צילום: רויטרס
אילוסטרציה צילום: רויטרס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

המחששה של עיריית תל אביב: חדר המדרגות

בזמן שפקחי העירייה נותנים קנסות על עישון במקומות ציבוריים, בבניין העירייה עצמו מעשנים העובדים בחופשיות בחדרי המדרגות המערביים. "זה מצחיק", אומרת אחת מהם, "מתמרצים את התושבים לעלות במדרגות אפופות עשן"

יואב זיתון 
פורסם: 20.07.09, 07:55

דווקא בעיריית תל אביב , שאמורה לאכוף את חוק איסור העישון במקומות ציבוריים, קיימת מחששת עובדים לתפארת. הנהלת העירייה מתירה לעובדים לעשן בחדרי המדרגות של הבניין, באופן חופשי ובאין מפריע.

 

פינות העישון ממוקמות בחדרי המדרגות המערביים של 11 הקומות בבניין. זאת בשעה שבחדרי המדרגות בצדו המזרחי אסור לעשן. כך, מבקרים שיבקשו לעלות ברגל למשרדי העירייה וייכנסו למדרגות המערביות ייתקלו בענן סמיך של עשן סיגריות.

 

גרם המדרגות המעושן הוא פנימי ואין בו חלונות, כך שעישון, בוודאי קבוצתי, מצחין את חלל המדרגות לאורך רוב שעות היום.


 

חדר המדרגות המערבי, המשמש כאזור עישון. (צילום: יואב זיתון)

 

עד כניסת חוק העישון לתוקף בנובמבר 2007 עישנו עובדי העירייה באופן חופשי בכל מסדרונות הבניין. מאז אכיפת החוק הוצע למעשנים לעשן בגרמי המדרגות האטומים, מהלך שגרם למרמור בקרב העובדים שאינם מעשנים.

 

הזלזול בחוק הופך מגוחך יותר למראה עשרות שלטים גדולים וצבעוניים שנתלו במסדרונות בניין העירייה ומעודדים שימוש מסיבי במדרגות במקום במעלית,

 כאמצעי בריא יותר ושורף קלוריות. "זה פשוט מצחיק", אמרה עובדת בכירה בבניין, בו עובדים כ-3,000 איש, "מתמרצים עובדים ותושבים לעלות במדרגות מלאי עשן סיגריות".

 

מאז החמרת החוק ניסו במקומות ציבוריים רבים, ולא רק בעירייה, להפוך את חדרי המדרגות לפינות עישון. באחד המקרים הללו, בבניין "בית הספנות" בעיר, דרשה חברת קסם מילניום כי בעלי הבניין בו שוכנים משרדיה יפסיקו את ההיתר לעשן בחדרי המדרגות.

 

הסוגיה הגיעה לפתחו של בית משפט השלום בת"א, והשופט רחמים כהן קבע בהחלטה תקדימית לפני כחודש: העישון אסור גם בחדרי מדרגות. השופט כהן הסביר: "אף שהחוק למניעת העישון אינו מגדיר מהו "חדר" או "אולם", איני יכול לקבל את הטענה כי "חדר" יכול להיות גם חדר מדרגות".

 

העובדה שבעירייה בחרו בחדרי המדרגות כפינות עישון מנוגדת גם לתקנות התכנון והבנייה העוסקות בבטיחות מפני שריפות. לפי אחד הסעיפים בספר התקנות, אסור לעשות כל שימוש אחר בחדרי המדרגות המשמשים כדרכי מילוט בעת שריפה.

 

"אני לא רוצה לדמיין מה יקרה אם מאות עובדים בכל קומה ינוסו בצפיפות ובבהלה לתוך חדרי מדרגות מסריחים מעשן סיגריות", אמרה אחת העובדות.

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "הנושא נמצא בבחינה של אגף משאבי אנוש, השירות המשפטי וצוות ייעודי. במהלך הימים הקרובים יסוכמו הדברים ויוצאו הנחיות בהתאם".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות